Drużyna Gola zagra u siebie

W najbliższą niedziele o godzinie 12:00 rozegrana zostanie XV kolejka I Ligi Wschodniej, w której to zmierzą się zespoły Częstochowskiego Gola oraz MUKS Pragi Warszawa. Spotkanie to odbędzie się na płycie głównej boiska MOSiR w Częstochowskiej dzielnicy Raków przy ul. Limanowskiego 83.

Kilka informacji na temat niedzielnego rywala.

MUKS Praga Warszawa: Klub kobiecej piłki nożnej z siedzibą w Warszawie. Pełna nazwa klubu brzmi: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Praga Warszawa”. Klub ten za początek swojego istnienia podaje rok 2001.

Barwy klubowe: Biało – niebieskie

Największe sukcesy w historii klubu:

2007 Halowe Mistrzostwo Polski w kat. wiekowej U-16 podczas rozgrywek finałowych w Warszawie 6-7 stycznia

Halowe Mistrzostwo Polski w kat. wiekowej U-19 podczas rozgrywek finałowych w Raciborzu 13-14 stycznia

Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych U-16 podczas rozgrywek finałowych Koszalin – Sianów 8-14 lipiec

I miejsce podczas klasyfikacji województw podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w Koszalinie

2008 Halowe Mistrzostwo Polski U-19 podczas rozgrywek finałowych w Tomaszowie Mazowieckim (od obecnego roku PZPN zmienił zasady rozgrywek i uznaje się tytuł Mistrzowski w sezonie 2007/08)

Halowe Wicemistrzostwo Polski U-16 podczas rozgrywek finałowych w Warszawie (zmiana zasad jak powyżej)

I miejsce w I lidze gr. północnej i awans do Ekstraligi

Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych U-16 podczas rozgrywek finałowych Rypin 3-9 lipiec

Mecze MUKS Praga Warszawa w sezonie 2010/11:

I Kolejka ligowa:Widok Lublin 1:5 MUKS Praga Warszawa

II Kolejka ligowa: MUKS Praga Warszawa 3:5 KS Bronowianka Kraków

III Kolejka ligowa: Unia II Racibórz 1:1 MUKS Praga Warszawa

IV Kolejka ligowa: MUKS Praga Warszawa 6:0 UKS Zamłynie Radom

V Kolejka ligowa: KS Podgórze Kraków 1:0 MUKS Praga Warszawa

Po pięciu kolejkach ligowych drużyna Pragi Warszawa ze zdobyczą siedmiu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Historia Klubu:

Klub powstał w grudniu 2001 roku z inicjatywy rodziców dziewcząt grających w piłkę nożną. MUKS „Praga Warszawa” zajmuje się nie tylko doskonaleniem umiejętności sportowych, lecz również szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sport. Na polu wychowania klub współpracuje ze szkołami, w których uczą się dziewczęta oraz z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wychowaniem. Systematyczne treningi prowadzone na boiskach i salach sportowych, uczestniczenie w turniejach organizowanych w różnych częściach Polski oraz poza jej granicami, wyjazdy weekendowe, zimowe i wakacyjne, stanowią alternatywę dla czasu spędzanego przez większość naszych dzieci na ulicy.

Od sezonu 2002/2003 dziewczęta ze starszych roczników uczestniczyły w rozgrywkach II ligi kobiecej piłki nożnej. Na zakończenie sezonu rozgrywek 2002/2003 oraz 2003/2004 dziewczęta z MUKS „Praga Warszawa” uplasowały się na I miejscu w grupie mazowieckiej.

Po rozgrywkach barażowych w roku 2004 zespół MUKS „Praga Warszawa” awansował do I Ligi Piłki Nożnej Kobiet. Po reorganizacji I Ligi (powstała Ekstraklasa i I Liga podzielona na dwie grupy: północną i południową) od sezonu 2005/2006 zespół grał w I Lidze północnej zajmując czwarte miejsce. W sezonie 2006/2007 nastąpiła następna reorganizacja (powstały grupy wschodnia i zachodnia). Zespół grał wówczas w I Lidze wschodniej i ostatecznie zajął 2 miejsce. KOLEJNA reorganizacja, w sezonie 2007/2008 – gramy znów w I lidze północnej. Pierwszą ligę powiększono o dwie drużyny, do 8.

W sezonie 2007/2008 nasza drużyna zajęła I-sze miejsce w I lidze grupy północnej i po meczy barażowym z I-szą drużyną I ligi grupy południowej MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który wygrała 2:1 awansowała do najwyższej grupy rozgrywkowej, czyli EKSTRALIGI.

Od sezonu 2004/2005 dziewczęta, juniorki młodsze uczestniczą w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Młodzików, a obecnie Trampkarzy Młodszych, w ramach, której rozgrywają mecze z chłopcami, jako jedyna drużyna żeńska. W sezonie 2007/2008 drużyna juniorek młodszych zajęła 5 miejsce.

Od sezonu 2008/2009 młodziczki MUKS „Praga Warszawa” uczestniczą w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Orlików.

źródło: gol.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *