Rezerwy Gola zagrają w Katowicach

W sobotę o godzinie 13:00 na obiekcie przy ul. Dąbrówki 13 w Katowicach dojdzie do pojedynku XV kolejki II Ligi Śląskiej pomiędzy miejscowymi zawodniczkami a drużyną rezerw Gola Czestochowa.

Mecz ten będzie pojedynkiem na szczycie II Ligi Śląskiej gdyż drużyna Katowicka po czternastu seriach spotkań jest pierwsza natomiast nasze podopieczne zajmują drugie miejsce w tabeli. Faworytkami tego spotkania jest drużyna ze stolicy Śląska jednak znane z waleczności młode zawodniczki naszej drużyny łatwo się nie poddadzą co może spowodować że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie.

Bank informacji na temat drużyny z Katowic:

FC Katowice, śląski klub piłkarski, najstarszy istniejący klub na terenach dzisiejszej Polski. Powstał w 1905 roku w Katowicach w II Rzeszy Niemieckiej. Klub zawieszono w czerwcu 1939 roku, gdyż w tym czasie grupował już środowiska niemieckie o skrajnie nacjonalistycznych sympatiach. FC Katowice wznowiło swoje działanie w 2007 roku.
Obecnie drużyna rezerw Katowickiego klubu po rozegraniu pięciu kolejek z kompletem punktów oraz powalającym rezultatem bramkowym 26:2 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi gr. Śląskiej i jest głównym faworytem do awansu o klasę rozgrywkową wyżej.

Barwy klubowe: biało – czarne
Prezes: Adam Celder
Trener: Mirosław Woźnica
Kierownik drużyny: Michał Woźnica

Obecna historia klubu:

W grudniu 2006 roku miało miejsce pierwsze spotkanie założycielskie w celu reaktywacji klubu. 1. FC Katowice został zarejestrowany w sądzie 13 kwietnia 2007 roku i zgłoszony do Okręgowego Związku Piłki Nożnej(OZPN). Śląski Związek Piłki Nożnej (ŚZPN) przyjął klub w maju 2007 roku. Reaktywowany klub ma tak jak dawniej biało-czarne barwy i ten sam herb. Piłkarze i piłkarki klubu grają w strojach firmy ”ZINA” (białe koszulki i czarne spodenki, rezerwowy strój jest cały czarny). Trenerem został Dariusz Wolny, były piłkarz GKS-u Katowice, w którym grał w latach 1991-1994 strzelając dla niego w ekstraklasie 30 bramek. W sezonie 2007/2008 dopuszczono drużynę męską do rozgrywek B-klasy. W klubie utworzono również drużynę kobiecą występującą w II lidze żeńskiej i drużynę juniorów grającą w Okręgowej Lidze Juniorów. Planowane jest także utworzenie szkółki piłkarskiej dla dzieci.

Kibice:

Wśród reaktywatorów i kibiców klubu są m.in. członkowie Ruchu Autonomii Śląska oraz kibice innych górnośląskich klubów piłkarskich. W założeniu klub ma łączyć osoby czujące się Ślązakami, niezależnie od poglądów, wiary czy kibicowania innemu klubowi piłkarskiemu. Na meczach 1. FC Katowice obowiązują następujące barwy: białe, czarne, żółte i niebieskie (czyli oficjalne barwy klubu: białe i czarne, barwy Górnego Śląska: żółte i niebieskie oraz jednocześnie barwy Śląska: białe, żółte i czarne). Standardem na meczach 1. FC są przynoszone przez kibiców flagi Górnego Śląska o wymiarach 110cm x 70cm oraz duże kilkumetrowe transparenty. Okrzyki i przyśpiewki kibiców są głównie w języku śląskim, czasami z domieszką słów polskich i niemieckich.

Wyniki drużyny 1FC Katowice II w rundzie wiosennej sezonu 2010/11.

1 FC Katowice II 3:3 KKS Zabrze

1 FC Katowice II 14:0 UKS Jaskółki Chorów

KKS Bogdańczowice 2:3 1 FC Katowice II

1 FC Katowice II 4:0 BTS Rekord Bielsko Biała

Wisła Skoczów 0:7 1 FC Katowice II

Kadra 1FC Katowice II:

Bramkarki: Magdalena Ciesielska, Małgorzata Gajda, Weronika Gac

Obrończynie: Martyna Bernert, Aleksandra Smerczek, Anna Szuster, Dorota Gontarz, Monika Marczak, Agata Fołtyn

Obrończynie/pomocniczki: Anna Koczar (k), Aleksandra Noras, Marta Biegańska

Pomocniczki: Klaudia Matusik, Anna Lesik, Dagmara Jeleń, Monika Gębka, Sabina Ratajczak

Pomocniczki/napastniczki: Patrycja Kowalska, Paula Lizoń, Justyna Krzykowska, Mariola Gepfert, Paulina Hyjek

Napastniczki: Oliwia Maciukiewicz, Paulina Topoła, Agnieszka Cudak

Źródło: gol.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *