III sesja za nami

W dniach 7 – 8.05.2011 w gościnnych progach Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Częstochowa był organizatorem III sesji Drużynowych Mistrzostw Śląska – Ligi Okręgowej Juniorów i Ligi Okręgowej Seniorów.

W imprezach wzięło udział łącznie ok. 400 zawodników. Można powiedzieć, że udało nam się zarówno od strony organizacyjnej jak i od strony sportowej.

Naszym gościom bardzo podobała się organizacja imprezy. W przerwach między rundami przy pięknej pogodzie wiele ekip odwiedziło Jasną Górę i centrum Częstochowy.

Liga Okręgowa Juniorów III sesją zakończyła rywalizację na tym szczeblu na 2011 rok.
W gronie 27 sklasyfikowanych drużyn zwycięstwo odniosła drużyna ChTS II Chorzów. Drugie miejsce zajęła drużyna MKSz III Rybnik a trzecie drużyna MUKS Cieszyn.

Udanie zakończyły rozgrywki obie drużyny UKS HETMAN Częstochowa. Zajmując 4 i 8 miejsce bardzo wysoko wspięły się w rankingu, ponieważ rozgrywki rozpoczynały na miejscach 16 i 25.Troje naszych juniorów podwyższyło swoje kategorie szachowe Jan Kula –II kat, Dominika Puchała – II kat., Rafał Skalik – III kat , troje zdobyło je po raz pierwszy Paola Barberis , Daniel Kucharski, Kamil Pędziach – od razu IV kat.

Zdobyliśmy aż 3 medale w klasyfikacji indywidualnej: Dominika Puchała medal złoty na szachownicy piątej i Jan Kula medal srebrny na szachownicy pierwszej, Rafał Skalik – brązowy na szachownicy drugiej.
Końcowa klasyfikacja drużynowa i indywidualna dostępna na tej stronie

Liga Okręgowa Seniorów ma w tym roku do rozegrania jeszcze 3 rundy. Odbędą się one w dniach 21-22 maja w Ożarowicach. I tu występują dwie drużyny HETMANA.

Pierwsza z drużyn rozpoczynająca rozgrywki z numerem 21 aktualnie zajmuje 6 miejsce.
Jest to znakomita lokata, należy jednak wspomnieć, że brakło nam odrobinę szczęścia do uzyskania wyższego miejsca. Startująca z nr 27 druga drużyna zajmuje 25 miejsce.

Końcowa klasyfikacja drużynowa i indywidualna dostępna na
tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *