Samsung Athletic Cup 2011 – eliminacje regionalne w Częstochowie zakończone

Ponad 750 młodych sportowców walczyło w Częstochowie o zwycięstwo w eliminacjach do ogólnopolskiego finału Samsung Athletic Cup 2011. Mityng lekkoatletyczny na stadionie MOSiR rozpoczął serię 16 kwalifikacji regionalnych ósmej edycji profesjonalnych zawodów dla młodzieży gimnazjalnej.


W czwartek, 12 maja br., w Częstochowie odbyły się jedne z pierwszych eliminacji do ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

Najlepszy wynik w dotychczasowych eliminacjach SAC uzyskał Szymon Jedyński z LUKS Zabrzeg, który w biegu na 100m uzyskał czas 11,96 sekund. Wart uwagi jest również rezultat innego biegacza, Rafała Biolika z GTS Bojszowy, który 300m przebiegł w 36,87 sekund. Rewelacyjny wynik w skoku w dal uzyskał Sebastian Bierak z MKS MOS Płomień Sosnowiec, który skoczył na odległość 5,49 m. Spośród startujących w Częstochowie zawodniczek należy wyróżnić przede wszystkim Ewę Swobodę z UKS Czwórka Żory, która zwyciężyła w biegu na 100m wynikiem 12,43 sekundy. Bardzo doby wynik 155 cm w skoku wzwyż osiągnęła Magdalena Niewiedział z MKS Żywiec. Zmagania zwycięzców zawodów lokalnych będzie można podziwiać 12 czerwca br. w Krakowie w trakcie finału ogólnopolskiego Samsung Athletic Cup 2011.

Głównym celem zawodów organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Samsung Athletic Cup promuje również aktywny styl życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

Ambasadorami ósmej edycji Samsung Athletic Cup są znani, polscy lekkoatleci: Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: sport.samsung.pl

źródło: materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *