Szachowe emocje

Już dziś na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w godz.10.00 -17.00 odbędzie się 3 sesja Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów –Liga Okręgowa Juniorów.


W rozgrywkach tych weźmie udział 27 drużyn z całego Śląska, w tym dwie drużyny UKS „HETMAN” Częstochowa. Jest to już ostatnia sesja tych rozgrywek, po zakończeniu ostatniej rundy ok. godz. 17.30 odbędzie się uroczyste zakończenie. Bardzo dobrze w tych rozgrywkach spisują się zawodnicy HETMANA. Po 6 rundach rozstawiona z nr 16 drużyna UKS „HETMAN” III zajmuje 8 miejsce, a druga z nr 25 zajmuje 13 miejsce.

W tych rozgrywkach już trzech młodych zawodników klubu zdobyło kategorie szachowe: Paola Barberis – IV kat, Daniel Kucharski i Kamil Pędziach –V kat.

Natomiast w dniu 8.05.2011 w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w godz.10.00-19.00 odbędzie się 3 sesja Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów –Liga Okręgowa Seniorów.

W rozgrywkach tych weźmie udział 30 drużyn z całego Śląska, w tym dwie drużyny UKS „HETMAN” Częstochowa. I tu jeszcze lepiej radzą sobie nasze drużyny. Po 4 rundach drużyna UKS HETMAN II Częstochowa rozstawiona według teoretycznej siły gry z nr 21 zajmuje 6 miejsce , UKS HETMAN III z numerem 27 zajmuje 17 miejsce.

Organizatorami obu imprez na zlecenie Śląskiego Związku Szachowego jest Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Częstochowa..

Należy dodać, że w wyższej klasie rozgrywek z cyklu Mistrzostw Śląska Seniorów – Lidze Wojewódzkiej po 6 rundach UKS”Hetman” Częstochowa zajmuje I miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *