Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sportczestpl/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/sportczestpl/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Zwycięski sparing w upale - Częstochowski Portal Sportowy :: www.sport.czest.pl

Zwycięski sparing w upale

Nasi zawodnicy wyszli na boisku w dość niecodziennym składzie. Ze względu na kontuzje i wynikające z nich braki kadrowe, w drugiej linii młyna zagrało dwóch zawodników ataku, którzy w po raz pierwszy znaleźli się w zupełnie nowych dla siebie rolach. Mecz zaczął się od nerwowej gry obu stron na niezwykle suchym i twardym tego dnia boisku. Po stracie piłki przez naszych zawodników w przegrupowaniu i szybkiej kontrze gości, to właśnie oni otworzyli wynik spotkania przyłożeniem i wyszli na prowadzenie 7:0.

Odpowiedź naszych zawodników przyszła kilka minut później. W swoim stylu, mocno uderzył grający na środku Maciej Gnych i z przeciwnikiem na „plecach” dotarł na pole punktowe gości. Z każdą kolejną akcją zawodnicy z Zielonej Góry zostawiali co raz więcej luk, zwłaszcza dalej od przegrupowań co naszej drużynie przyniosło kolejne przyłożenia Rokosza i Gnycha. Niestety oprócz przyłożeń obserwowaliśmy także szeroki wachlarz błędów indywidualnych z obu stron. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili prowadząc 19:5.

Druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny. Bardzo ofiarnie w obronie grała zielonogórska formacja młyna, ale przeciwnikom brakowało pomysłu na skuteczną grę po odzyskaniu piłki. Nasi zawodnicy szczególnie duże zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, gdy do sprawdzenia różnych zagrywek okazje miał atak, który na tle gości prezentował się całkiem dobrze zdobywając osiem z dziewięciu przyłożeń RCC.

Zapamiętać z tego meczu warto przyłożenie Dawida Konefała, który po zespołowej akcji dotarł na pole punktowe w samym narożniku boiska, a cała akcja zaczęła się kilkanaście sekund wcześniej po przeciwnej stronie boiska od wygranego autu.

Kluczem do tak zdecydowanego zwycięstwa była przewaga terytorialna i konsekwentne prowadzenie gry na połowie przeciwnika. Kilku niemądrych zagrań z dzisiejszego meczu powinniśmy się jednak mocno wstydzić, mam nadzieję, że zawodnicy wyciągną wnioski, bo w kolejnym meczu takie błędy mogą nas drogo kosztować – powiedział po meczu trener Mateusz Nowak.

Rewanż w Zielonej Górze 23 czerwca. Najbliższy mecz ligowy nasi zawodnicy rozegrają 5 czerwca w Łodzi z drużyną BBRC.

Rugby Club Częstochowa – AZS UZ Zielona Góra 57:7
Sędziował: J. Malara (Kraków)

Skład RCC:
Królak (6pd), Weżgowiec, Balsam, Dróżdź, Ociepa, Fikus, Szymczyk, Jakubczak (1P), Nowak (1P), Konefał (2P), Mitek, Rokosz (2P), Gnych (2P), Szczerba, Masalski (2P) oraz Sznober, Darowicki

zródło:Biuro Prasowe RCC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *