4 medale dla częstochowskich samorządowców

W dniach 19-20 czerwca w Wiechlicach koło Szprotawy rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowała również reprezentacja Częstochowy zdobywając cztery medale.

Wśród kobiet srebrny medal mistrzostw wywalczyła Agnieszka Pilawska-Błaut – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, ulegając w finale w walce z zawodniczką z Włocławka 1:3.

W rywalizacji mężczyzn w kategorii 41 – 55 lat najlepszym okazał się Janusz Haszcz – koordynator Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej, a w kategorii 56+ złoty medal zdobył Marian Dziewoński – kierownik sali sportowej „Częstochowianka”.

W ostatnim dniu zawodów rozegrano turniej otwarty o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego, w którym jeszcze raz triumfował zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski nasz reprezentant Janusz Haszcz.