Deszczowy Gdańsk

Za zespołem Agrochest Cycling24.pl ostatnia przed wakacyjną przerwą edycja Skandia Maraton Lang Team 2011. 8 zawodników tego teamu rywalizowało o miejsca na podium i punkty na trudnej interwałowej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Częstochowski zespół zmagania w Gdańsku zakończył z dwoma miejscami na podium i szóstej lokacie w klasyfikacji zespołowe

Bez wątpienia czwarta w tym sezonie edycja Skandia Maraton Lang Team była najtrudniejszą z dotychczasowych. W ułożeniu tej interwałowej trasy znaczący udział mieli miejscowi zawodnicy: Robert i Bartłomiej Banachowie z grupy Mróz ActiveJet.

W zmaganiach na trzech dystansach wystartowało około 800 zawodników. Trudy trasy spotęgował padający chwilami deszcz. Na najdłuższym dystansie Grande Fondo (84 km) z zawodników Agrochest Cycling24.pl najlepiej spisał się nowy członek teamu – Marek Steciuk, ósmy w kategorii M-4 i 40 w generalce. Drugi z zawodników – Bartłomiej Mucha, tym razem uplasował się na 47. miejscu wśród wszystkich zawodników, 10. pozycji w M-2 i po tych zawodach zajmuje w tej kategorii 6. lokatę.

Tradycyjnie już na dystansie Medio (56 km) oglądaliśmy czterech zawodników Agrochestu. Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się Paweł Mrózek – 27. miejsce. – Szkoda trochę tego wyścigu bo przestrzeliłem jeden z zakrętów i pomyliłem trasę – powiedział po wyścigu Mrózek. – Gdyby nie ta przygoda na trasie, pewnie zająłbym wyższą lokatę. Jestem jednak zadowolony ze swojego finiszu na którym pokonałem dwóch zawodników.
Po tych zawodach Mrózek zajmuje czwarte miejsce w M-2. Drugi zawodnik teamu – Piotr Habaj na dobrze sobie znanej trasie w Gdańsku zajął 36. miejsce w „generalce”. Po tej edycji, zawodnik z Trójmiasta jest ósmy w M-2.

Tak jak to miało miejsce w poprzedniej edycji Skandii rozegranej w Nałęczowie, miejsca na podium w swoich kategoriach zajęli: Andrzej Sadłecki – drugi w M-5 oraz Ewa Bachmańska – pierwsza w K-4. Po tej rundzie obydwaj zawodnicy utrzymali prowadzenie w swoich kategoriach.

Na dystansie Mini (26 km) po miejscu na podium w Nałęczowie, Dagmara Buczkowska tym razem uplasowała się na czwartej pozycji i na tej samym miejscu plasuje się w K-2 po pierwszej części sezonu.
W punktacji M-2 na dystansie Mini przesunął się po tych zawodach także dyrektor sportowy zespołu – Tomasz Helman – obecnie już siódmy.

W klasyfikacji zespołowej Agrochest Cycling24.pl umocnił się na szóstej pozycji. Teraz przed teamem start w kolejnej rundzie Mazovia MTB, która już w najbliższy weekend odbędzie się w Szczytnie. Z kolei kolejna runda Skandia Maraton Lang Team odbędzie się po wakacyjnej przerwie – 10 września w Rzeszowie.

źródło: informacja prasowa