Turniej: Rzuty karne zadecydowały o mistrzowskim tytule

Zawodniczki Częstochowskiego Gola ulegając w rzutach karnych drużynie z Zamościa zakończyły turniej „Piłkarska kadra czeka” na drugiej pozycji.

Nasz zespół aby mieć prawo gry w wielkim finale turnieju musiał najpierw w ćwierćfinale pokonać zespół z Wałbrzycha. Po bardzo trudnej walce wynik spotkania został nie rozstrzygnięty (1:1). O tym kto wystąpi w półfinale zadecydować miały rzuty karne w których nasz zespół nieznacznie bo tylko 5:4 okazał się lepszy od Wałbrzynianek. W półfinale los przydzielił nam drużynę z Grudziądza. W tym spotkaniu biało – niebieskie okazały się być dużo lepsze od swoich rywalek zdobywając sześć trafień a tracąc zaledwie jednego gola. Jak się okazało nasza grupa na tym turnieju okazała się być grupą śmierci gdyż drużyna z miejsca drugiego również awansowała do wielkiego finału. W spotkaniu finałowym faworytkami były młode dziewczęta z Częstochowy które we wcześniejszym pojedynku pokonały drużynę z Zamościa 3:2. Walka w finale była bardzo wyrównana o czym może świadczyć fakt iż o tym kto zostanie zwycięzcą turnieju zadecydować miały dopiero rzuty karne (spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0). Niestety tym razem konkurs „jedenastek” nie poszedł po myśli szkoleniowca Bodziachowskiego i nasze podopieczne schodziły z boiska pokonane 5:3. Oprócz srebrnych medali które zawisły na szyjach naszych zawodniczek nagrodę indywidualną dostała Natalia Klyta która została królową strzelczyń.

Nasz zespół w tym turnieju reprezentowany był jedynie przez zawodniczki na co dzień uczące się w szkołach gimnazjalnych:
Klyta Natalia (Gim w Kaletach), Mesjasz Małgorzata (Gim nr 3 Częstochowa), Klimczak Karolina (Gim nr 3 Częstochowa), Wawrzyniak Natalia, Sulisz Olga (Gim Koniecpol), Dąbrowa Dominika (Gim nr 3 Częstochowa), Sroślak Natalia (Gim w Poraju), Hocwik Patrycja (Gim w Pawonkowie), Brzezina Angelika (Gim w Pawonkowie), Szymańska Klaudia (Gim w Kłobucku), Szymańska Dominika, Piekarska Patrycja, Kowalska Paulina, Górniak Marta (Gim w Poraju), Komendera Olga (Gim w Poraju), Chwist Karolina (Gim w Poraju)

Więcej informacji na temat turnieju mogą Państwo przeczytać na stronie klubowej gol.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *