Częstochowianie lepsi od spadkowicza z pierwszej ligi

Kolejne zwycięstwo podczas tegorocznej przerwy letniej odnieśli piłkarze Rakowa Częstochowa. Przed własną publicznością pokonali MKS Kluczbork, 1:0.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 20 minucie testowany przez Jerzego Brzęczka, Michał Wrzesiński.

W wyjściowej jedenastce Rakowa częstochowskiej publiczności zaprezentowało się aż czterech testowanych zawodników. Byli to: Mateusz Orzechowski, Michał Wrzesiński, Dominik Sobczyk oraz Krzysztof Napora.

Decyzje co do piłkarskiej przyszłości wymienionej czwórki w Rakowie Częstochowa jeszcze nie zapadły.

W częstochowskiej drużynie z powodu drobnych urazów nie wystąpili : Mateusz Górecki oraz Miłosz Kulawiak, natomiast Piotr Mastalerz, Mariusz Stępień, Maciej Gajos, Rafał Czerwiński oraz Piotr Nocuń. Oni odbyli trening.

Ostatnie spotkanie towarzyskie w przerwie letniej drużyna Rakowa Częstochowa rozegra już w najbliższą sobotę, 16 lipca. O godzinie 11:00 spotka się z czwartą drużyną poprzedniego sezonu trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej, LZS Leśnicą.

Ten mecz zostanie rozegrany na jednym z bocznych boisk przy Limanowskiego 83. Wstęp wolny.

13.07.2011, g.11:00, Częstochowa:

Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 1:0, (1:0)

1:0: Wrzesiński 20′

Sędziował: Paweł Kuban (Częstochowa). Widzów: 200.

Raków Częstochowa: Kos (46′ Szramowiat) – Łysek (46′ Kmieć), A.Pluta (46′ Ł. Kowalczyk), Hyra, P. Kowalczyk, Ogłaza (69′ Wiktorek), Orzechowski , Wrzesiński (46′ Witczyk), Sobczyk (46′ M. Czerwiński), Napora (69′ Nabiałek) – Rokosa (46′ Kyzioł).

MKS Kluczbork : (1.połowa): Abramowicz- Orłowicz, Ganowicz, Wenger, Stawowy, Tuszyński, Glanowski, Ulatowski, Góral, Niziołek, Półchłopek.

(2.połowa): Jarosiński – Hober, Ganowicz, Wenger, Nitkiewicz, Fryzowicz, Krysian, Famulski, Hanzel, Rojewski, Stanik.

Trener: Zbigniew Smółka.