Pierwszy dzień zgrupowania za nami.

W godzinach popołudniowych zespół Rakowa odbył pierwszy trening na bocznym boisku obiektów świeżo upieczonego trzecioligowca – LKS-u Lubań Maniowy.


Zespół Rakowa tuż po godzinie 8 rano wyruszył na 5-dniowe zgrupowanie do miejscowości Maniowy położonej w gminie Czorsztyn w powiecie nowotarskim. Miejscowośc położona jest w malowniczym terenie, otoczona górami oraz w pobliżu Zalewu Czorsztyńskiego.

Po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku podopieczni trenera Jerzego Brzęczka odbyli pierwszy trening, który odbywał się przy lekko padającym deszczu i porywistym wietrze.

Najpierw rozgrzewkę poprowadził asystent trenera Dawid Błaszczykowski, później zespół odbywał szereg zajęć zakończonych gierką wewnętrzną. W zajęciach, w 24-osobowej kadrze, oprócz zawodników nowo pozyskanych – Mateusza Kyzioła z KS Włodara Częstochowa oraz Dawida Nabiałka i Jacka Rokosy (obaj ze Skry Częstochowa) biorą udział także zawodnicy, których przyszłość gry w Rakowie jest nadal niewyjaśniona: Rafał Czerwiński (LKS Kamienica Polska), Radosław Werner (Olimpia Truskolasy) oraz bramkarz Mariusz Stępień z zabrzańskiego Gwarka.

Warunki pobytu są bardzo chwalone przez cały sztab szkoleniowy Rakowa, gdzie oprócz dobrych warunków mieszkaniowych, drużyna ma do dysozycji 2 trawiaste boiska i halę sportową.

Zespół Rakowa w dniu jutrzejszym ma zaplanowane 2 treningi, prawdopodobnie drużynie czerwono-niebieskich nie uda się rozegrać żadnego meczu kontrolnego z powodu zajętych terminów przez rywali, z którymi trwały rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *