Sensacja w Wiśle!

Sporego kalibru sensację sprawili piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy w meczu towarzyskim pokonali chorzowski Ruch, 2:1!

Dość powiedzieć, że w starciu z dwunastą drużyną poprzedniego sezonu piłkarskiej ekstraklasy częstochowianie zaprezentowali się bardzo dobrze.

Gole dla Rakowa w tym spotkaniu strzelili : Maciej Gajos w 33 minucie oraz Adrian Pluta w 81 minucie. Bramkę dla chorzowian zdobył natomiast w 38 minucie, Marteusz Kwiatkowski.

05.07.2011,g.16:45, Wisła (Stadion Lekkoatletyczny OS PZSN Start):

KS Ruch Chorzów S.A. – RKS Raków Częstochowa S.A. 1:2, (1:1).

0:1: Gajos 33′
1:1: M.Kwiatkowski 38′
1:2 : A.Pluta 81′

Żółte kartki: Piech – Kmieć, Mastalerz, P.Kowalczyk.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 200.

KS Ruch Chorzów S.A.: (1. połowa): M. Peškovič – Peciar, Staszowski,
Grodzicki, Lewczuk, W.Grzyb, M.Malinowski, Straka, Ł.Janoszka, P.Abbott, M.Kwiatkowski.

(2.połowa): Matras- Đokić, Stawarczyk, Kołodziejski, Szyndrowski, Zieńczuk, P.Lisowski, Włodyka, Smektała, Olszar, Piech.

Trener: Waldemar Fornalik.

RKS Raków Częstochowa S.A.: Kos (46′ Szramowiat)- P.Kowalczyk (80′ Nabiałek), Górecki (46′ Hyra), A.Pluta, Mastalerz (60′ Łysek) , Witczyk (46′ M.Czerwiński), Kmieć (46′ S.Ogłaza), Ł.Kowalczyk, Gajos (63′ Werner), Rokosa (46′ R.Czerwiński), Kyzioł (60′ Wiktorek).