Czarny koń PlusLigi rywalem Akademików

Niepokonany w rozgrywkach PlusLig Lotos Trefl Gdańsk będzie w środę kolejnym przeciwnikiem częstochowskiego AZS-u. Początek spotkania o godzinie 18:30 w Hali Sportowej Częstochowa.

Zgodnie z wcześniejszym terminarzem PlusLigi mecz miał odbyć się w Gdańsku. Ze względu jednak na to, że Ergo Arena jest zarezerwowana tego dnia, rywale AZS-u poprosili o to, aby mecz rozegrać w Hali Sportowej Częstochowa.

Gdańszczanie przed startem obecnego sezonu byli stawiani w gronie drużyn, które będą walczyły o najwyższe cele. Zespół pod wodzą byłego szkoleniowca Reprezentacji Polski – Andreę Anastasiego w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Mało tego, drużyna Lotosu Trefla Gdańsk zajmuje w tabeli trzecie miejsce i ma aż o… dziesięć punktów więcej od Akademików. Na swoim koncie drużyny z Gdańska zapisała 17 „oczek”. W zespole z Gdańska aż roi się od gwiazd. Zawodnikiem środowych rywali AZS-u jest m.in aktualny mistrz świata – Mateusz Mika oraz brązowy medalista MŚ’ 2014 – Sebastian Schwarz oraz bardzo dobrze znany w naszym mieście Piotr Gacek< /b>. Gdańszczanie w środowym spotkaniu będą zdecydowanym faworytem do zdobycia trzech punktów pod Jasną Górą.

Kadra Lotosu Trefla Gdańsk na rundę zasadniczą:

Rozgrywający: Przemysław Stępień (94), Marco Falaschi (87, Włochy), Jan Tomczak (95).

Przyjmujący: Mikołaj Skotarek (95), Igor Dobiszewski (95), Sebastian Schwarz (85, Niemcy), Krzysztof Wierzbowski (88), Sławomir Stolc (93), Mateusz Mika (91).

Środkowi: Wojciech Grzyb (81), Moustapha M’Baye (92), Bartosz Gawryszewski (85), Artur Ratajczak (90).

Atakujący: Damian Schulz (90), Murphy Troy (89, USA), Mateusz Linda (96).

Libero: Piotr Gacek (78), Mateusz Czunczkiewicz (96).

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Andrea Anastassi
II Trener: Wojciech Serafin
Kierownik drużyny: Jacek Rybak
Trener przygotowania fizycznego: Wojciech Sibiga
Statystyk: Karol Rędzioch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *