Koncertowa gra „Akademików” i pierwsze zwycięstwo!!!

Na pierwszy triumf częstochowskich siatkarzy trzeba było czekać aż do czwartej kolejki PlusLigi! Ale warto było! Drużyna prowadzona przez Marka Kardosa w pięknym stylu ograła za trzy punkty, Cerrad Czarnych Radom! MVP został gracz gospodarzy- Rafał Szymura.


Od początku meczu ton wydarzeniom na parkiecie dyktowali tylko i wyłącznie częstochowianie, którzy w każdej z partii byli wyraźnie lepsi od dużo wyżej sklasyfikowanych rywali. Jednak najwięcej emocji wśród kibiców na trybunach przyniósł ostatni set, w którym to częstochowianie chcieli „postawić kropkę nad i” a radomianie walczyli o przedłużenie swoich szans na pozostanie w tym spotkaniu.

W tej partii ani jedna z drużyn nie mogła sobie wypracować znaczącej przewagi aż do stanu 21:21, kiedy to na parkiecie znakomicie zagrał Rafał Szymura, dzięki któremu częstochowianie „uciekli” rywalom. „Gwoździem do trumny” dla drużyny Roberta Prygla była ostatnia akcja, którą bezbłędnie skończył Artur Udrys. Tym samym całe spotkanie AZS Częstochowa wygrał 3:0!

Po tym zwycięstwie częstochowianie w tabeli PlusLigi na piąte miejsce, mając na swoim koncie cztery punkty. PlusLiga nie zwalnia tempa i kolejne emocje z udziałem drużyny Marka Kardosa już w najbliższą środę, 22 października br.. O godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo – sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach częstochowianie zmierzą się z Effectorem Kielce. Kielczanie z jednym punktem jednym punktem plasują się na dwunastej pozycji.

18.10.2014, g.17:00- Hala Sportowa „Częstochowa”:

AZS Częstochowa – WKS Cerrad Czarni Radom 3:0 ((25:21, 25:18, 25:22):

AZS Częstochowa: Miguel Angel De Amo, Mateusz Przybyła, Bartosz Janeczek, Rafał Szymura, Artur Udrys, Michał Kaczyński, Adrian Stańczak (libero) oraz Mkasim Khilko.

Trener: Marek Kardos

WKS Cerrad Czarni Radom: Michał Kędzierski, Daniel Pliński, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Wachnik, Dirk Westphal, Mikko Oivanen, Adam Kowalski (libero) oraz Wojciech Żaliński, Lucas Kampa, Bartłomiej Bołądź, Jacek Ratajczak.

Trener: Robert Prygiel

Mecz trwał: 01:27.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *