Raków zwyciężył w „Krainie Piwa”!

Z bardzo dobrej strony w sobotę zaprezentowali się piłkarze Rakowa Częstochowa. Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka wygrała na wyjeździe z Can-Pack Okocimskim KS Brzesko, 3:0! Mecz poprzedziła minuta ciszy związana ze śmiercią wieloletniego trenera i piłkarza Rakowa Zbigniewa Dobosza.

Rywale częstochowian w ubiegłym sezonie występowali na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Sporo było obaw przed tym spotkaniem. Nie zdolni do gry byli: Daniel da Silva, Robert Brzęczek i Joshua Balogun Kayode, Adrian Pluta, Paweł Baraniak i Łukasz Buczkowski. Raków tym samym do Brzeska pojechał w nie najmocniejszym składzie a jednak zdobył trzy punkty.

Częstochowianie w przekroju całego spotkania zaprezentowali się znakomicie! Łupem bramkowym w sobotnim spotkaniu podzielili się : Mariusz Holik, Dariusz Pawlusiński i Artur Pląskowski.

W 10. minucie mecz został przerwany na 10 minut z powodu kontuzji bramkarza gospodarzy, który złamał rękę.

Podopieczni Jerzego Brzęczka w kolejnym ligowym spotkaniu zmierzą się w sobotę, 11 października br. w Częstochowie z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Początek meczu o godzinie 15:00.

4 października 2014, 16:00 – Brzesko (Stadion Miejski):

Can-Pack Okocimski KS Brzesko – RKS Raków Częstochowa 0:3, (0:1):

0:1: Holik 31′
0:2: Pawlusiński 71′
0:3: Pląskowski 83′

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Żółte kartki: Reiman (45+7′ – faul), Kural (45+11′ – faul), Holik (90′ – faul)- wszyscy Raków. Widzów: 500.

Can Pack Okocimski KS Brzesko: 96. Robert Błąkała (18′ 1. Marek Pączek) – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 20. Arkadiusz Garzeł (71′ 15. Daniel Duszyk), 2. Mateusz Kasprzyk – 17. Patryk Bryła (15′ 19. Aleksander Ślęczka), 18. Arkadiusz Lewiński, 21. Arkadiusz Ryś, 10. Wojciech Wojcieszyński, 16. Paweł Pyciak – 6. Wojciech Dziadzio (57′ 8. Michał Guja).

Rezerwowi: 11. Iurii Glushko, 13. Sani Goringo Abubakar, 9. Kamil Białkowski.

Trener: Dariusz Siekliński.

RKS Raków Częstochowa: 1. Przemysław Wróbel – 20. Przemysław Mońka (86′ 21. Eryk Krupa), 16. Mariusz Holik, 3. Łukasz Góra, 13. Tomasz Pełka – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (66,’ 6. Radosław Stefanowicz), 10. Łukasz Kmieć, 17. Patryk Serafin (76′ 15. Arkadiusz Porochnicki), 9. Artur Pląskowski – 19. Adrian Kural (72′ 8. Sławomir Ogłaza).

Rezerwowi: 33.Karol Frątczak – 18.Diogo Alves.

Piłkarz meczu: Dariusz Pawlusiński.