Czy Raków wreszcie sięgnie po pełną pulę przy Limanowskiego?

W niedzielę w Częstochowie o godzinie 14:00 drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka zmierzy się z zajmującym trzecią pozycjię w tabeli drugiej ligi, < b>Rozwojem Katowice. Rywale w przypadku zwycięstwa, czego oczywiście nie życzymy częstochowianom ponownie zasiądą w fotelu lidera.


Drużyna Rozwoju Katowice jest wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem dla Rakowa. Katowiczanie wygrali pięć ostatnich spotkań z Rakowem, z czego aż cztery zostały rozegrane w drugiej lidze. Drużyna pod batutą Diemtara Brehmera świetnie radzi sobie w tym sezonie. Po czternastu seriach meczów, zajmują w tabeli trzecie miejsce, mając na swoim koncie aż 27 punktów. Tym samym w przypadku zwycięstwa pod Jasną Górą, katowiczanie z powrotem zasiądą w fotelu lidera.

W ekipie rywali mają też wysokie aspiracje, które sięgają nawet awansu do pierwszej ligi. W drużynie Rakowa natomiast panują bojowe nastroje i wszyscy bez wyjątku przygotowują się do niedzielnego pojedynku, mając nadzieję na oczekiwane od dłuższego czasu zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi.

Częstochowianie po raz ostatni cieszyli się ze zdobycia trzech punktów na swoim stadionie w… ósmej kolejce, kiedy to pokonali Puszczę Niepołomice, 5:0. Od tamtej pory przed własną publicznością Raków już nie zapunktował, ulegając Legionovii (1:3) i Błękitnym Stargard Szczeciński (1:2). Łącznie z sześciu ostatnich spotkań wygrał jedno3:0 w Brzesku z Okocimskim.

Bardzo dobra wiadomość jest taka, że w zespole Rakowa w niedzielnym spotkaniu wystąpią już ostatnio kontuzjowani : Daniel da Silva oraz Joshua Balogun Kayode, który pojawił się końcówce wyjazdowego meczu ze Zniczem Pruszków.

Natomiast w drużynie Rozwoju na pewno nie zagrają kontuzjowani: Dawid Domański< /b>, Karol Króliczek, Damian Mielnik oraz Adam Żak.

Arbitrem głównym będzie Łukasz Śmietanka z Pionek.

Kadra KS Rozwoju Katowice na rundę jesienną sezonu 2014/2015:

Bramkarze: Maciej Budka (86), Bartosz Gocyk (91), Bartosz Soliński (92).

Obrońcy: Przemysław Bella (89), Dawid Domański (83), Przemysław Gałecki (82), Marek Herrmann (94), Szymon Kapias (84), Karol Króliczek (90), Damian Mielnik (85), Przemysław Szymiński (94), Adrian Świerczyński (89), Łukasz Winiarczyk (90).

Pomocnicy: Piotr Barwiński (97), Damian Gacki (83), Przemysław Szkatuła (92), Robert Tkocz (87), Tomasz Wawrzyniak (89), Rafał Wawrzyńczok (86), Tomasz Wróbel (82).

Napastnicy: Sebastian Gielza (80), Kamil Glenc (95), Adam Żak (94).

Przybyli:

Przemysław Bella – HKS Ruch Zdzieszowice
Kamil Glenc – LKS Naprzód Zawada Wodzisław Śląski
Karol Króliczek – KS Polonia Łaziska Górne
Bartosz Soliński – KS Polonia Bytom
Tomasz Wawrzyniak – OKS Odra Opole
Tomasz Wróbel – GKS Katowice

Ubyli:

Michał Gałecki – MZKS Arka Gdynia
Wojciech Król – KS Górnik Zabrze
Robert Mandrysz – MKS Drutex-Bytovia Bytów
Fabian Piasecki – KS Górnik Zabrze
Maciej Ropiejko – MKS Kotwica Kołobrzeg
Tadeusz Tyc – KS Polonia Łaziska Górne
Maciej Wolny – Geocarbon KS Skra Częstochowa

Trener: Dietmar Brehmer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *