Skra zdobyła Twierdzę Bytom!

To był niezwykle udany piątek dla piłkarzy Geocarbon Skry Częstochowa. Częstochowianie pokonali na wyjeździe spadkowicza z drugiej ligibytomską Polonię, 2:1!

Dla bytomian była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie! Częstochowianie w przekroju całego spotkania zagrali bardzo dobrze i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Gole dla drużyny prowadzonej przez Piotra Mrozka zdobyli: Mateusz Woldan w 18 minucie z rzutu karnego i < b>Piotr Mastalerz w 56 minucie. Bytomianie zdołali zdobyć tylko bramkę honorową w 65 minucie za sprawą Michała Zielińskiego.

Po 17 seriach spotkań częstochowianie mają w tabeli 33 punkty i plasują się na trzecim miejscu. Do liderującej Odry Opole i drugiej Polonii Bytom tracą cztery „oczka”.

Kolejny mecz drużyna Geocarbon Skry Częstochowa rozegra w sobotę, 8 listopada br. O godzinie 15:30 przed własną publicznością zmierzy się z Odrą Opole. Będzie to „hit 18.Kolejki”.

31.10.2014, g.19:00- Bytom – Stadion im. Edwarda Szymkowiaka:

KS Polonia Bytom – Geocarbon Skra Częstochowa 1:2, (0:1):

0:1: M.Woldan 18′ (k)
0:2: Mastalerz 56′
1:2: M.Zieliński 65′

Sędziował: Marcin Zientek (Strzelce Opolskie). Widzów: 849. Żółte kartki: Cempa, Walesa, Stefański – Tomczyk, Czupryna. Czerwone kartki: Kamil Banaś (83. minuta, Polonia, za brutalny faul) – Damian Czupryna (78. minuta, Skra, za drugą żółtą).

KS Polonia Bytom: 1. Marcin Michalak – 25. Kamil Banaś, 13. Wojciech Mróz, 3. Mariusz Malec, 5. Krzysztof Michalak (90′ 30. Norbert Radkiewicz) – 11. Adrian Krysian (62′ 17. Patryk Stefański), 23. Marcin Lachowski, 18. Łukasz Grube (85′ 22. Kamil Walesa), 7. Robert Trznadel, 20. Rafał Sadowski – 9. Dawid Cempa (58′ 77. Michał Zieliński).

Trener: Jacek Trzeciak.

KS Geocarbon Skra Częstochowa: 12. Adrian Woszczyna – 20. Piotr Mastalerz, 4. Mateusz Woldan, 8. Dawid Szwarga, 6. Dawid Abramowicz – 7. Kamil Sobala (72′ 16. Konrad Gerega), 17. Michał Łęszczak (90′ 32. Krystian Konieczny), 14. Damian Czupryna, 11. Karol Tomczyk (52′ 21. Sławomir Piwiński), 23. Dawid Niedbała – 15. Arkadiusz Kowalczyk (62′ 9. Mateusz Majsner).

Trener: Piotr Mrozek.