Zakończenie sezonu Pucharu Polski w Cieszynie

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia runda Rajdowego Pucharu Polski 2014. W czterdziestej, jubileuszowej edycji Rajdu Cieszyńska Barbórka wystartują Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka, którzy pojadą swoją nową, rajdową bronią – Peugeotem 208 R2.

Łukasz Pieniążek: Przygoda z naszym nowym egzemplarzem 208 R2 nie zaczęła się zbyt pomyślnie. Dosłownie już po czternastu kilometrach testów silnik uległ poważnej awarii i musieliśmy w ostatniej chwili ratować się nowym z Francji. Nie jest to może wymarzony początek „współpracy” z nowym samochodem, ale oby były to złe dobrego początki. Barbórka Cieszyńska to trudny rajd, na który zawsze przyjeżdża duża ilość zawodników. Z pewnością będzie z kim powalczyć, dlatego postaramy się zrobić co w naszej mocy, aby ukończyć go na dobrej pozycji.

Ryszard Ciupka: Po niezbyt udanym dla nas Rajdzie Dolnośląskim ponownie wyruszymy na trasy Rajdowego Pucharu Polski. Jesteśmy już myślami w przyszłym sezonie, a tegoroczne plany zostały w 100% zrealizowane (zostaliśmy Mistrzami Śląska), dlatego traktujemy ten rajd bardziej treningowo. Nie znaczy to jednak, że pojedziemy wolno. Trening na odcinku specjalnym daje bardzo dużo, zwłaszcza, gdy można się równać do bardziej doświadczonych. Przyda się nam to przed rokiem 2015, który coraz bliżej.

Starty załogi Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka są możliwe dzięki firmom: Bastal, El-Q, Złompol, Storkpharm oraz GB promotion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *