Koncert charytatywny dla Filipa

W piątek 5 grudnia w Red Pubie przy ulicy Okrzei 15 w Częstochowie odbędzie się koncert charytatywny. Ma on na celu zgromadzenie środków na intensywne leczenie choroby nowotworowej 7-letniego Filipa Sulińskiego. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00. Przed koncertem będą do zakupienia cegiełki w cenie 10 złotych. Całość uzbieranych funduszy zostanie przekazanych na leczenie Filipa.


Filip to pogodny chłopiec mający swoje marzenia oraz plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa, obecnie Polonii Poraj. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Trenuje w grupie młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Niestety jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane. U Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta.

W chwili obecnej Filip jest w trakcie chemioterapii, ale dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego. Dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą. Od kilku tygodni przeprowadzanych jest wiele aukcji, w których można wylicytować wiele cennych przedmiotów.

Wkrótce planowany jest halowy turniej piłkarski. Natomiast już za kilka dni odbędzie się niezwykły koncert. Z pomysłem tym wyszło kilka osób pracujących w firmie INPOST, gdzie również zatrudniony jest Tata Filipa. Na jednej z przerw śniadaniowych zrodził się pomysł małego, kameralnego koncertu. Pomysł spodobał się na tyle, że wkrótce do inicjatywy przyłączyło się Stowarzyszenie „Wieczny Raków” oraz grupa wielu osób chcących pomóc Filipkowi. Wynikiem tych działań będzie możliwość wysłuchania naprawdę dużej ilości naszych częstochowskich zespołów.

SUGAR FREE

Skład: Mirek Wlazły, Przemek Wosiński, Łukasz Znojek, Marcin Grodzki.
to nietypowy projekt muzyczny, który powstał po to, by umilać czas spędzany szczególnie w klubokawiarniach. Muzykę przez nich graną można określić mianem soft rock fusion. Ciepłe brzmienie basu, przeplatane z improwizowanymi partiami pianina oraz dodające dynamiki perkusjonalia. Całości dopełnia wokal – czasem intrygujący, spokojny, wręcz hipnotyczny. Dysponujący jednak sporym „zapasem mocy”. Grane przez Sugar Free utwory to głównie covery znanych i lubianych utworów wpisujących się w kanon szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.
UCREW(YOUKRU) -EKIPA POWSTAŁA W 2012 R. POCZĄTKOWO NAZYWALI SIĘ NJB
SQUAD.W 2014 ROKU PO ODEJŚCIU JEDNEGO Z CZŁONKÓW ZMIENILI NAZWĘ NA
UCREW. W SKŁAD EKIPY WCHODZĄ CYPIS CYCU I JAJO NA YT MOŻNA ICH ZOBACZYĆ.
TELEDYSK „ODZEW Z PODZIEMIA” PROMUJĄCY ICH NADCHODZĄCĄ PŁYTĘ W KTÓRYM GOŚCINNIE DOGRALI SIĘ: EMESKA SR, TOMAN, JARO, NIDAS, MYSTER HAEM I DUŚKA
ZAPRASZAMY DO ODSŁUCHU !!!!

EMESKA SR- CHŁOPAK, KTÓREGO SZYBCIEJ BĘDZIECIE ZNALI JAKO MIESZKO LUB
PETAJDA 🙂 PIERWSZY KAWAŁEK POD TYTUŁEM „MÓWILI MAŁOLACIK” NAGRAŁ W
PAŹDZIERNIKU 2012 ROKU. WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ PRZY PIWIE Z ZIOMECZKIEM
NIEDŹWIEDZIEM, KTÓRY RZUCIŁ SŁOWA: „ZIOMEK PISZ TEKSTY – SPEŁNIAJ MARZENIA”. TO BYŁO
MOTOREM NAPĘDOWYM. NAGRAŁ JUŻ PARĘ SWOICH KAWAŁKÓW, A TAKŻE WYSTĄPIŁ GOŚCINNIE U INNYCH. NA OBECNĄ CHWILĘ ZBIERA MATERIAŁ NA PŁYTĘ, KTÓREJ UKAZANIE SIĘ PLANOWANE JEST NA 2015 ROK.

UKŁAD SCALONY – CHŁOPAKI ZAŁOŻYLI SWOJA EKIPĘ W 2011 ROKU. W TEJ
CHWILI SĄ JUŻ BARDZO DOBRZE ZNANI W CZĘSTOCHOWIE, JAK RÓWNIEŻ ROZPOZNAWALNI POZA GRANICAMI MIASTA. NA SWOIM KONCIE MAJĄ 2 DOBRE PŁYTY, NA KTÓRYCH MOŻNA TEŻ USŁYSZEĆ WIELU INNYCH RAPERÓW Z CZĘSTOCHOWY. POCZĄTKOWO EKIPĘ TWORZYLI JARO ORAZ PAWZI PAWULON, OD NIEDAWNA W SZEREGI USC DOLĄCZYŁ RÓWNIE DOBRY RAPER – TOMAN. ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA I SŁUCHANIA ICH TELEDYSKÓW NA KANALE YT .

ATŁAS -25 LETNI RAPER, DOBRZE ZNANY NA PODZIEMNEJ SCENIE HIPHOPOWEJ JUZ
OD 5 LAT. WSPÓŁZAŁOŻYCIEL EKIPY NML – NIE MA LEKKO, KTÓRA NIEDAWNO WYDAŁA PŁYTĘ.
NA SWOIM KONCIE MA LICZNE KONCERTY I SUPPORTY NA WAŻNYCH IMPREZACH HIPHOPOWYCH. MIŁOSNIK STAREJ SZKOŁY RAPOWANIA UTRZYMUJĄCY KLASYCZNY STYL.

KARI & THE BUSKERS
DOMINIK „KARI” KAROŃ-WOKAL
ŁUKASZ 'KOJOT” KOSTRZEWSKI-PERKUSJA
ŁUKASZ „KILER” SOBOTA-GITARA BASOWA
ADAM ŚCIGALA-GITARA
MARCIN „MARTINES” GRODZKI-PERKUSIONALIA
MATEUSZ „DJ MARCHEWA” MARCHWINSKI- GRAMOFONY
A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD ZWYKŁEGO GRANIA NA STREECIE. TO CO TWORZĄ,
TRUDNO JEST SKLASYFIKOWAC I TO JEST CHYBA ICH NAJWIĘKSZYM PLUSEM. KAŻDY
CIĄGNIE W SWOJĄ STRONĘ, CO TWORZY CIEKAWĄ CAŁOŚĆ . DLA OSOBY
TWORZĄCEJ RAP POŁĄCZENIE GO Z INNYM GATUNKIEM TO MEGA DOŚWIADCZENIE I
PRZYJEMNOŚĆ. CIEKAWA KOMBINACJA WARTA WYSŁUCHANIA.

FRESZEJK
KAMILOS , BZYX-WOKAL I TEKSTY
ŁUKASZ KUMOR-KLAWISZE
KUBA GLORCZYK – PERKUSJA
JACEK GABRYLECZYK- BAS
PRZEMEK DOBOSZ -GITARA
SKŁAD KOCHAJĄCY MUZYKĘ Z WZAJEMNOŚCIĄ.. ZWYCIĘZCY PRZEGLĄDU
TEGOROCZNYCH JUWENALIÓW. PRZYPRAWIAJĄ HIP-HOP ŻYWYMI INSTRUMENTAMI DODAJĄC
SMAK JAZZU, FANKU ORAZ KAŻDEGO INNEGO NURTU, KTÓRY OKAŻE SIĘ DLA NICH
INSPIRACJĄ.

LAST GROSZ COMPANY-GRUPA RAPOWA DZIAŁAJĄCA OD 2004 ROKU. W SKŁAD EKIPY
WCHODZĄ REHIS HUSKY I ROKEN, KTÓRZY REPREZENTUJĄ DZIELNICĘ NASZEGO MIASTA –
OSTATNI GROSZ . LGC CHARAKTERYZUJE SIĘ MUZYKĄ MOTYWUJĄCĄ I ZACHĘCAJĄCĄ
DO DZIAŁANIA. PODKREŚLAJĄ JAK WAŻNA JEST WIARA W SIEBIE I WŁASNE SIŁY. KULTURĘ HIP-HOP SZERZĄ RÓWNIEŻ POPRZEZ PRACĘ Z MŁODZIEŻĄ ORGANIZUJĄC WARSZTATY GRAFFITI. WSPIERAJĄ MŁODYCH RAPERÓW DOSTĘPEM DO SWOJEGO STUDIA, GDZIE SŁUŻĄ POMOCĄ I RADĄ.

GRK ( GENY,RAP,KREW )– DUET BRACI, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZI WUJEK JĘDRAS ORAZ BRAT MICHAŁ. SWOJĄ PASJĘ ROZWIJAJĄ NIEPRZERWANIE OD KILKU LAT, W CZASIE KTÓRYCH UDAŁO IM SIĘ WYPRACOWAĆ CHARAKTERYSTYCZNE I WŁASNE
BRZMIENIE. OWOCEM ICH PRACY MUZYCZNEJ SĄ ALBUMY: „NA SKRZYDŁACH
WOLNOŚCI” MIXTAPE 2011 R ORAZ MAJĄCY SWOJĄ PREMIERĘ W PAŹDZIERNIKU
BIERZĄCEGO ROKU ALBUM „SIEDEM KROKÓW RAZEM”. W OBU PRZYPADKACH PŁYTY
UZYSKAŁY PATRONAT PARU OGÓLNOPOLSKICH PORTALI CO UWAŻAJĄ ZA NAJWIĘKSZE OSIĄGNIECIE.

– Oprócz występów zespołów muzycznych przygotowaliśmy również wielką niespodziankę -kilkuminutowy pokaz specjalisty od freestyle footballu – Adriana Franca (członka grupy R- Style). Adrian w tym roku zdobył wicemistrzostwo świata w tej dyscyplinie na międzynarodowych zawodach SuperBall 2014, jakie zostały rozegrane w Czechach.

Poproszony o wypowiedź jeden z organizatorów, Paweł Tyszkowski ze Stowarzyszenia „Wieczny Raków” oznajmił cyt.: „Myślę, że przygotowaliśmy dla widzów bardzo bogatą ofertę i każdy znajdzie w programie imprezy coś dla siebie. Pamiętajmy, że wszystkie nasze działania są ukierunkowane na szczytny cel – pomoc Filipkowi. Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy. W imieniu wszystkich zaangażowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *