Akademickie derby dla olsztynian

Indykpol AZS Olsztyn okazał się za silnym rywalem dla częstochowskiego AZS-u. Drużyna z Warmii i Mazur bez trudu poradziła sobie z zespołem Marka Kardosa wygrywając gładko, 3:0.


Przed spotkaniem kibice wierzyli w to, że drużyna Indykpola AZS Olsztyn jest w zasięgu częstochowian, tym bardziej że grali Oni przed własną publicznością. Tak się jednak nie stało. Gospodarze wysoko przegrali to spotkanie w setach (14,18,23). AZS Częstochowa tym samym poniósł czwartą z rzędu porażkę i mimo, że z PlusLigi nikt nie spada to pozycja w tabeli jest coraz gorsza.

Po 13.Kolejkach spotkań częstochowianie z dorobkiem zaledwie 10. punktów zajmują 11.miejsce. Kolejne spotkanie rozegrają Oni w sobotę, 6 grudnia br.. O godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Pierwszy mecz między tymi zespołami rozegrany w Częstochowie zakończył się zwycięstwem kędzierzynian (3:0).

30.11.2014, g.18:00- Hala Sportowa 'Częstochowa’:

AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 18:25, 23:25).

AZS Częstochowa: Udrys, de Amo, Szymura, Kaczyński, Janeczek, Przybyła, Stańczak (libero) oraz Napiórkowski, Buczek, Marcyniak, Khilko.

Trener: Marek Kardos.

Indykpol AZS Olsztyn: Dobrowolski, Szymański, Zajder, Łuka, Hain, Cabral, Potera (libero) oraz Bednorz, Ogurcak.

Trener: Krzysztof Stelmach.

MVP: Grzegorz Szymański (Indypol AZS Olsztyn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *