Pierwsi piłkarze opuszczają Raków

Zapadły już pierwsze decyzje personalne w Rakowie Częstochowa. Klub z Limanowskiego definitywnie opuszczają: Radosław Stefanowicz i Diogo Faria Alves. Z obydwoma graczami rozwiązano umowę za porozumieniem stron.


Radosław Stefanowicz na Limanowskiego trafił w lutym tego roku z Huraganu Morąg. W czerwono-niebieskiej koszulce rozegrał 22 spotkania (21 ligowych i 1 mecz w Pucharze Polski). W pierwszej „11” wystąpił osiemnaście razy, a czterokrotnie pojawiał się boisku z ławki rezerwowych. Łącznie na murawie spędził 1637 minut, podczas których ani razu nie zdobył gola i ujrzał trzy żółte kartki. Jego dalsza piłkarska przyszłość na tą chwilę nie jest znana.

Drugim z zawodników, który odchodzi z częstochowskiego klubu jest 22- letni brazylijski pomocnikDiogo Faria Alves. Reprezentował barwy Rakowa od marca. W rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 rozegrał 14 spotkań. Dziesięć razy wybiegał w pierwszym składzie, natomiast czterokrotnie wchodził z ławki dla rezerwowych.

W obecnym sezonie Diogo wystąpił w siedmiu meczach (wszystkie rozpoczynał w roli zmiennika). Łącznie na boisku spędził 1108 minut, nie strzelił żadnej bramki i zanotował dwie żółte kartki. Swoją dalszą piłkarską karierę będzie kontynuował w jednej z brazylijskich drużyn.

Źródło: Raków Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *