W Rybniku na remis

Drużyna pod batutą Radosława Mroczkowskiego zresmisowała w wyjazdowym meczu towarzyskim z Energetykiem ROW-em Rybnik, 1:1. Bramkę dla częstochowian w 57 minucie zdobył ładnym i technicznym strzałemWojciech Okińczyc.

Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć w Rybniku-Kamieniu zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią MOSiR w Rybniku dostarczyło sporo emocji i przez większość czasu było wyrównane.

W premierowej odsłonie, to rybniczanie stworzyli sobie więcej sytuacji do strzelenia goli, ale Raków nie stracił bramki tylko dzięki wspaniałym interwencjom świetnie dysponowanemu w tym dniu- Mateuszowi Kosowi.

Częstochowianie najlepszą sytuację mieli w 9 minucie. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników gospodarzy, a sędzia Mirosław Górecki z Katowic wskazał „na wapno”.

Do piłki ustawionej na „jedenastym metrze” doszedł Dariusz Pawlusiński. Jego strzał znakomicie zmylił Daniela Kajzera, lecz piłka… trafiła w słupek!

W drugiej części gry, rakowianie objęli prowadzenie w 57 minucie. Po podaniu Adama Waszkiewicza do Wojciecha Okińczyca, ten ostatni pokonał bramkarza gospodarzy ładnym i precyzyjnym strzałem z około 11 metrów.

Po kilkudziesięciu minutach, rybniczanie doprowadzili do wyrównania. Arbiter główny podyktował rzut karny po faulu jednego z zawodników Rakowa. Gola w 62 minucie zdobył Mariusz Muszalik.

Dla Rakowa był to przedostatni mecz towarzyski. W najbliższą sobotę, 28 lutego br. o godzinie 12:00 na głównej płycie MSP „Raków częstochowianie zmierzą się z trzecioligową Polonią Bytom.

To spotkanie będzie imprezą biletowaną (niemasową) a całkowity dochód z niej zostanie przekazany na leczenie dwóch piłkarzy Akademii RakówFilipa Sulińskiego i Pawła Kołodziejczyka. Cena biletu wynosi 5 złotych.

21 lutego 2015, 13:00 – Rybnik (Boisko Treningowe MOSiR) :

KS Energetyk ROW Rybnik – RKS Raków Częstochowa 1:1, (0:0):