W „Akademickich derbach” górą Indykpol!

„Kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w pięciu”, stara siatkarska prawda znalazła swoje urzeczywistnienie w piątkowym spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PlusLigi.

Częstochowianie mimo, iż prowadzili w Olsztynie z tamtejszym Indypolem AZS-em i 9:6 w piątym secie to niestety nie zdołali pokonać olsztynian. Drużyna pod wodzą Michała Bąkiewicza teraz czeka batalia w fazie play out. Rywal na razie nie jest znany.

20.02.2015, g.18:00- Olsztyn – Hala Sportowo-Widowiskowa „Urania”:

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:22, 15:12):

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Adamajtis, Bartosz Bednorz, Maciej Dobrowolski, Piotr Hain, Frantisek Ogurcak, Miłosz Zniszczoł – Michał Potera (libero) – Levi Cabral, Piotr Łuka, Juraj Zatko. Trener: Andrea Gardini.

AZS Częstochowa: Miguel Angel De Amo, Bartosz Janeczek, Mateusz Przybyła, Guillaume Samica, Rafał Szymura, Artur Udrys – Adrian Stańczak (libero) – Konrad Buczek, Maksim Hilko, Michał Kaczyński, Patryk Napiórkowski. Trener: Michał Bąkiewicz.

MVP: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn)