Młodzi adepci futbolu zagrają dla Pawełka

Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków i klub RKS Raków Częstochowa 29 marca (w niedzielę) od godziny 9.00 zapraszają na Ogólnopolski Charytatywny Turniej Piłkarski rocznika 2003. Całość dochodu z imprezy zostanie przekazana na kosztowną rehabilitację Pawełka. Po niezwykle udanej serii turniejów dla Filipa Sulińskiego postanowiono zorganizować turniej piłkarski dla Pawełka Kołodziejczyka, który potrzebuje naszej natychmiastowej pomocy. Turniej odbędzie się na sztucznym boisku MOSIR przy ulicy Limanowskiego 83.

Główny organizator imprez dla Filipa – Paweł Tyszkowski: Gdy tylko dowiedziałem się w jak trudnej sytuacji znajduje się Pawełek i jego rodzina zdecydowałem się pomóc i jemu. Udałem się do jednego z trenerów grup młodzieżowych – Łukasza Tomczyka oraz prezesa klubu z ulicy Limanowskiego – Krzysztofa Kołaczyka. Po krótkich rozmowach powstał pomysł organizacji turnieju ogólnopolskiego. Mam nadzieję, że po raz kolejny razem z ludźmi dobrej woli będziemy mogli pokazać, że piłka nożna łączy, wspiera, pomaga.

8-letni Pawełek Kołodziejczyk to bardzo pogodny, grzeczny i niezwykle energiczny chłopiec. W wieku zaledwie czterech lat (!) jako jeden z najmłodszych zawodników rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa. Na zajęciach wyróżniał się niezwykłą wolą walki, charyzmą i dążeniem do wyznaczonego sobie celu. Swoją przyszłość planuje związać z piłką nożną. Chce iść śladami swojego taty – Artura, który w przeszłości także był zawodnikiem częstochowskiego Rakowa. Marzy o występach w pierwszym zespole Rakowa, a w przyszłości może nawet grze z „orzełkiem na piersi”. Niestety Jego ambitne plany i spokojne dzieciństwo zostało niespodziewanie przerwane. Pawełek w 2014 roku zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych oraz zapalenie rdzenia kręgowego czego konsekwencją było m. in. porażenie i paraliż całej prawej strony ciała. Od tego czasu ten roześmiany chłopiec boisko zamienił na sale szpitalne, szereg badań, terapii, a także trudną i bolesną rehabilitację. Leczenie to wymaga jednak sporego nakładu finansowego. Pawełek dzięki ciężkiej pracy jaką wykonał osiągnął znaczną poprawę stanu zdrowia, ale do pełnej sprawności jeszcze daleka droga. Pomóżmy wspólnie temu dzielnemu chłopcu, który każdego dnia walczy z chorobą i przeciwnościami losu! Sprawmy, aby dzięki kosztownej rehabilitacji mógł znowu wrócić na boisko i nadal cieszyć się z tego, że jest piłkarzem. Może dzięki właśnie Państwu- wyrośnie z niego zawodnik, o którym usłyszy nie tylko lokalne częstochowskie środowisko piłkarskie, ale także cały świat.

8-Letnim Pawełkiem Kołodziejczykiem opiekuje się:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” 77-400 Złotów, ul. Stawnica 33A

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem(tytułem): 776/k, Kołodziejczyk Paweł – darowizna

Uczestnicy:

1. RKS Raków Częstochowa
2. Piast Gliwice
3. Widzew Łódź
4. GKS Ksawerów
5. Orbita Bukowno
6. UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
7. Akademia Sportu Progres Kraków
8. RKS Raków II Częstochowa
9. SMS Łódź
10. Podbeskidzie Bielsko – Biała
11. GKS Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *