Zagrają w darta dla Filipa Sulińskiego!

W sobotę 21 marca zapraszamy wszystkich na Charytatywny Turniej w Darta dla Filipa Sulińskiego, organizatorem zmagań jest Stowarzyszenie Wieczny Rakóworaz Pub Millenium (dawna Reaktywacja) przy ulicy Orkana 56 A w dzielnicy Wrzosowiak. Początek został zaplanowany na godzinę 18.00.


– Od początku całej akcji zebraliśmy ponad 55 tysięcy, 21 marca zaplanowaliśmy Charytatywny turniej w Darta podsumuwujący cała naszą akcję. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału, można się cały czas zapisywać. Zespół składa się z trzech zawodników i każdy może spróbować swoich sił, wpisowe od jednego gracza to zaledwie 20 złotych – mówi Paweł Tyszkowski.

– Serię turniejów piłkarskich halowych zakończyliśmy w rodzinnych stronach Filipa w Kamyku, natomiast tą imprezą w dzielnicy w której na co dzień mieszka Filip chcemy zakończyć pewien etap. Badania lekarskie i wizyty kolejne dadzą odpowiedni kierunek na dalsze leczenie, być może na tym spotkaniu urodzą się nowe pomysły organizacji kolejnych wydarzeń mających pomóc Filipowi – powiedział Paweł Tyszkowski.

7 – letni FIlip Suliński to pogodny dzieciak mający swoje marzenia, plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa. Grał też w takich drużynach jak: Pogoń Kamyk, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Warta Działoszyn, Olimpia Truskolasy, obecnie Polonia Poraj. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Jest zawodnikiem grupy młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane, u Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. W chwili obecnej Filip jest po czterech seriach chemioterapii, dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego,ale dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą.

– W minionych tygodniach Filip przeszedł kolejne badania lekarskie w szpitalu w Katowicach, które pokazały, że wszystko mamy taką nadzieję idzie w dobrym kierunku. Jest znaczna poprawa w porównaniu do wyników wcześniejszych. Jestem bardzo podbudowana taką pomocą jaką nam niosą ludzie. mówi nam mama chłopca pani Magda. Kamil Suliński jest bardzo wzruszony pomocą jaka jest niesiona z różnych stron dla jego synka – Ogromnie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Pomoc dla Filipa”. Pani Magda, mama chłopca tłumaczy – W klinikach w Niemczech i we Włoszech po chemioterapii podawane są przeciwciała, które zatrzymują powrót choroby, ale to kosztuje. Mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać – nadmienia, że Filip nie poddaje się i dzielnie walczy o swoje marzenia.

Filip jest podopiecznym Fundacji „LUDZIE SERCA”

Darowizny prosimy kierować na konto :

Fundacja „LUDZIE SERCA”
Ul. Waniora 3A
41-703 Ruda Śląska

Alior Bank: 81249000050000453026399793

IBAN: PL81249000050000453026399793

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

z dopiskiem :
Filip Suliński – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *