Dragoni walczyli o medale w Pruszczu Gdańskim [ZDJĘCIA]

W dniach 17-19 kwietnia w hali sportowej w Pruszczu Gdańskim odbyło się Grand Prix Polski w Taekwon-do ITF. Juniorzy, seniorzy i seniorzy starsi rywalizowali na czterech polach do walk i jednej do technik specjalnych. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć podopiecznych Jacka Wąchały z Klubu Sportowego Dragon.

W sobotę w zmaganiach sportowych w kategorii senior i senior starszy wzięło udział 156 zawodników z 36 klubów. Natomiast w niedziele 125 zawodników z 30 klubów w kategorii junior.

Dragoni mogą pochwalić się bardzo dobrymi występami. Wywalczyli aż 17 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych.

Były to drugie eliminacje do największych zawodów, jakie są rozgrywane w Polsce czyli do Mistrzostw Polski.

Starczewski Kamil w układach kup,

W klasyfikacji generalnej klubów, Dragoni uplasowali się na trzecim miejscu na podium.

W kategorii senior medale wywalczyli:
złoto zdobyli:

Piotrowska Paula w walkach do 50 kg.,
Szymon Turski w układach kup, oraz brąz w walkach do 78 kg.,
Anna Wandzel wywalczyła srebro w walkach pow.75 kg.,
Badura Kamil zdobył brąz w kategorii układów I dan,

W klasyfikacji generalnej seniorzy zajęli szóste miejsce.

Nie można nie wspomnieć o seniorach starszych: Zdzisławie Synoradzkim i Tomaszu Bejm, którzy wywalczyli aż 5 medali. Jeden złoty, oraz cztery brązowe krążki pozwoliły im stanąć na najwyższym miejscu podium w klasyfikacji klubów.