Raków „zatopił” Kotwicę

Piłkarze częstochowskiego Rakowa po raz pierwszy w tym roku odnieśli pewne zwycięstwo! Rakowianie pokonali przed własną publicznością Kotwicę Kołobrzeg, 3:0 a łupem bramkowym podzielili się trzej zawodnicy: Artur Pląskowski, Peter Hoferica i Dariusz Pawlusiński.

W zespole gości całe zawody rozegrali dwaj byli zawodnicy Rakowa: Bartosz Soczyński oraz Radosław Strzelecki. Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli sobie gospodarze. W 11 minucie na bramkę Bartłomieja Folca uderzał Artur Pląskowski ale bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później bliski zdobycia gola był Joshua Balogun Kayode, jednak Jego uderzenie zablokowali obrońcy Kotwicy.

W 29 minucie Raków objął prowadzenie. Na strzał w długi róg bramki przyjezdnych zdecydował się Artur Pląskowski, który mocnym strzałem pokonał Folca.

Cztery minuty później częstochowianie byli bliscy zdobycia drugiego gola. Ciekawą akcję przeprowadził Łukasz Góra, który podał zbyt mocno do wbiegającego w pole karne Pawła Marchewki i zawodnik Rakowa nie zdążył do futbolówki.

W drugiej odsłonie 51 minucie po strzale Przemysława Mońki piłka odbiła się od poprzeczki! Goście także mogli zdobyć gola. W 58 minucie bliski szczęścia był Korneliusz Sochań, który bardzo mocno uderzał w polu karnym na bramkę Rakowa, ale fenomenalną interwencją popisał się Mateusz Kos, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 69 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Brzęczek z Balogunem. Po strzale tego pierwszego skutecznie bronił Folc. Kołobrzeżanie w 70 minucie, byli dosłownie „o włos” od zdobycia gola wyrównującego. Po strzale głową Macieja Ropiejki piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.

Chwilę później za faul na Przemysławie Mońce drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Kacper Chruściński, który przedwcześnie musiał udać się pod prysznic. Goście od tego momentu grali w „10” co bez skrupułów wykorzystał Raków. W 77 minucie bardzo mocno na bramkę przyjezdnych strzelał Dariusz Pawlusiński. Golkiper gości zdołał wybronić tej strzał, jednak dobitka Petera Hofericy była już bardzo celna.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania piłkarze Kotwicy byli bliscy zdobycia honorowego gola Mateusza Kosa próbował pokonać Maciej Ropiejko, jednak i tym razem bramkarz gospodarzy nie pozwolił się zaskoczyć.

Częstochowianie w 90 minucie przypieczętowali zwycięstwo. Czwórkową akcję Skowronka, Brzęczka, Hofericy i Pawlusińskiego doskonale wykończył ten ostatni ustalając wynik spotkania. W tabeli po 24.Kolejkach zespół Radosława Mroczkowskiego plasuje się na dziewiątej pozycji, mając na swoim koncie 36 punktów.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 11 kwietnia br. O godzinie 15:30 na wyjeździe zmierzy się z Puszczą Niepołomice.

04.04.2015, g.15:00- Częstochowa – MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – MKP Kotwica Kołobrzeg 3:0, (1:0):

Bramki:

1:0: Pląskowski 29′
2:0: Hoferica 77′
3:0: Pawlusiński 90′

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Góra (47′ – faul), Skowronek (89′ – faul) – Soczyński (26′ – faul), Chruściński (72′ – faul). Czerwona kartka: Kacper Chruściński (75′ – faul, za drugą żółtą). Widzów: 1240.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 8. Błażej Radler, 5. Daniel, 24. Przemysław Mońka, 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman, 26. Łukasz Góra (51′ 6. Peter Hoferica), 29. Joshua Balogun Kayode (83′ 9. Kamil Skowronek), 17. Paweł Marchewka (51′ 14. Robert Brzęczek) – 27. Artur Pląskowski (63′ 16. Błażej Cyfert).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 18.Wojciech Okińczyc, 20.Łukasz Buczkowski.

Trener: Radosław Mroczkowski.

MKP Kotwica Kołobrzeg: 1. Bartłomiej Folc – 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 16. Bartosz Soczyński, 23. Radosław Strzelecki – 19. Dawid Berg (46′ 7. Krzysztof Bułka), 8. Michał Danilczyk, 77. Mateusz Świechowski, 14. Korneliusz Sochań, 10. Tomasz Rydzak (75′ 17.Tomasz Bejuk) – 9. Damian Kugiel (69′ 22. Maciej Ropiejko).

Rezerwowi: 25.Patryk Kamola – 88.Szymon Babiarz, 6.Daniel Kokosiński.

Trener: Piotr Rzepka.

Piłkarz meczu: Mateusz Kos ( RKS Raków Częstochowa).