Remis z „Niebieskimi”

Piłkarze częstochowskiej Skry bezbramkowo zremisowali z rezerwami Ruchu Chorzów. W zespole gospodarzy nie wystąpił żaden zawodnik z pierwszej drużyny.

Spotkanie odbyło się na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Chorzowie, gdzie swoje mecze w T-Mobile Ekstraklasie rozgrywa pierwsza drużyna Ruchu. Obydwie drużyny stworzyły sobie w tym spotkaniu kilka dogodnych sytuacji. W 70 minucie co prawda częstochowianie po uderzeniu Kamila Sobali zdobyli gola jednak bramka nie została uznana, gdyż zawodnik Skry znajdował się na „ofsajdzie”.

Goście mogli nawet wygrać na Cichej. W ?90. minucie Piotr Andrzejewski uderzył na bramkę Ruchu z linii 5. metra, ale fenomenalną obroną popisał się Kamil Lech, który wyjął piłkę spod samej poprzeczki.

Kolejne spotkanie drużyna Skry Częstochowa rozegra w sobotę, 11 kwietnia br. O godzinie 16:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z Rekordem Bielsko – Biała.

04.04.2015, g.11:00- Chorzów – Stadion Miejski:

KS Ruch II Chorzów – KS Skra Częstochowa 0:0

Sędziował: Wojciech Białowąs (Opole).

KS Ruch II Chorzów: K.Lech – P. Cheba, M.Sikora, Szal, Żmuda – K. Bobryk (77′ P.Węgrzyn), Lipski, Krakowski (61′ Kwiatkowski), Mularczyk, Mazek, Siedlik (71″ Otręba).

Rezerwowi: Majda- S. Żukowski.

Trener: Marek Wleciałowski.

KS Skra Częstochowa: Procek – Gerega (31′ Piwiński), Woldan, Szwarga, Tomczyk, Mastalerz, K.Sobala (90’Łazowski), S.Ogłaza, Nocoń, Niedbała (83′ D.Marek),Andrzejewski.

Rezerwowi: Woszczyna- Musiał, Kowalski, Kardas.