Turniej żużlowy – OPOLSKA KAROLINKA

W Święto Narodowe 3 maja 2015 o godz.16.00 kibice żużlowi w naszym regionie będą mieli własne święto. Tak można bowiem określić turniej indywidualny „Opolska Karolinka”, który odbędzie się na stadionie przy ul. Wschodniej. Śmiało można stwierdzić, że jeszcze nigdy w historii na opolskim stadionie nie pojawiło się tyle gwiazd żużlowych. Zawody będą więc głównym punktem obchodów 65-lecia sportu żużlowego w stolicy polskiej piosenki.

Zaproszenie do udziału w żużlowym święcie przyjęli byli opolscy żużlowcy, a wśród nich Jerzy Szczakiel – pierwszy polski indywidualny mistrz świata, oraz Wojciech Załuski – jedyny z Opola indywidualny mistrz Polski. Tego dnia opolski stadion odwiedzi wielu byłych zawodników Kolejarza, którzy w przeszłości reprezentowali opolski klub. Wierzymy w to, że „Opolska Karolinka” będzie doskonałą promocją żużla w regionie opolskim oraz da początek odbudowie pozycji opolskiego klubu na żużlowej mapie Polski.

Na starcie Opolskiej Karolinki pojawią się byli mistrzowie świata: najwybitniejszy w historii polski zawodnik Tomasz Gollob, który jest w naszym kraju wręcz magnesem przyciągającym widzów na trybuny oraz brawurowo jeżdżący Duńczyk Nicki Pedersen. To nie koniec wielkich nazwisk na liście startowej. Wystąpi bowiem także aktualny mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Rosjanin Emil Sajfutdinow, który znany jest z efektownej jazdy, a także trzech innych zawodników ze światowej czołówki: Słowak Martin Vaculik – Indywidualny Mistrz Europy 2013, Duńczyk Peter Kildemand i Rosjanin Artiom Łaguta.

Wcale jednak nie jest przesądzone, że któraś z tych największych gwiazd stanie na najwyższym stopniu podium „Opolskiej Karolinki”. Na zawodach pojawią się bowiem dwaj niezwykle doświadczeni polscy zawodnicy, którzy dobrze czują się na opolskim torze: Grzegorz Walasek i Sebastian Ułamek, a także dwa „młode wilczki”: doskonale znający geometrię owalu na stadionie przy ul. Wschodniej Artur Czaja, który wiele razy na nim trenował i startował oraz Łotysz Andrzej Lebiediew. Stawkę startujących uzupełnią trzej zawodnicy, którzy przed sezonem podpisali kontrakty z Hawi Opole: Szwedzi Joel Andersson i Kenny Wennerstam oraz Duńczyk Emil Grondal. Klub z Opola ostatecznie nie wystartował w rozgrywkach ligowych, ale kibice będą mogli sprawdzić jak na tle znakomitych zawodników sprawdzi się ta trójka już z myślą o kolejnym sezonie w 2 lidze.

Zawody będą rozgrywane według dawno nie stosowanego systemu, a to dlatego, że wystąpi w nim 13, a nie jak to zwykle bywa w turniejach indywidualnych 16 zawodników. Każdy z nich wystąpi w fazie zasadniczej po cztery razy. Następnie zostaną rozegrane półfinały i na koniec wielki finał zawodów.

Tak znakomitej obsady nie miały nigdy żadne zawody w Opolu. Wierzymy więc, że i kibice przeżyją niezapomniane emocje. Jesteśmy tego wręcz pewni, bo stawka zawodników wręcz to gwarantuje.

Chcąc jak najszerzej promować opolski żużel ustalono przystępne ceny biletów. Kosztują one 35 i 25 zł. Wszyscy kochający żużel w Opolu i całym województwie obowiązkowo powinni zobaczyć zawody 3 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *