Dość duży zastrzyk gotówki dla Rakowa. Od miasta!

Częstochowscy radni sypnęli groszem, tym razem dla Rakowa Częstochowa.


Kwota 700 tysięcy złotych, którą miasto zarezerwowało w budżecie na 2015 rok właśnie do klubu z Limanowskiego! Jest to jedyny piłkarski klub spod Jasnej Góry, który spełnił warunki przetargu.

W naszym mieście oprócz Rakowa, w rozgrywkach ogólnopolskich w piłce nożnej występuje jeszcze drużyna ISD AJD Gola Częstochowa. Panie grają w pierwszej lidze, grupie południowej. Przetarg dotyczył jednak promocji Częstochowy poprzez piłkę nożną, klubu biorącego udział w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Dodatkowym warunkiem był taki aby w lidze tej, w której występuje dana drużyna musi grać minimum 15 zespołów. Te kryteria spełnił jedynie Raków Częstochowa i to On zgarnie „lwią część tej puli”.

Zwycięzca przetargu będzie do końca 2015 roku promował Częstochowę podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza, oraz meczów wyjazdowych. Oprócz tego nazwa miasta musi być umieszczona obok nazwy drużyny, kreowanie pozytywnego wizerunku naszego miasta, oraz udział zawodników w imprezach działaniach promocyjnych Częstochowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *