Bartłomiej Lipiński graczem AZS Częstochowa

Bartłomiej Lipiński, który w miniony weekend wraz z reprezentacją Polski juniorów wywalczył awans do finałów Mistrzostw Świata w Meksyku, został nowym graczem AZS Częstochowa. Utalentowany zawodnik już podpisał kontrakt z naszym klubem.

Lipiński jest wychowankiem Klubu Sportowego Metro Warszawa. Mierzy 201 centymetrów wzrostu, a piłkę w ataku sięga na pułapie 345 centymetrów. Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na pozycji przyjmującego i atakującego. W kończącym turniej kwalifikacyjny do MŚ juniorów w Bełchatowie meczu z Francją, wygranym przez biało-czerwonych 3:1, nowy gracz AZS zagrał na pozycji atakującego i był to bardzo dobry występ. Lipiński skończył mecz mając na koncie 26 punktów – 18 zdobył atakiem, 5 blokiem, a 3 zagrywką.

Nowy siatkarz AZS urodził się 16 listopada 1996 roku. W ostatnim sezonie występował w rozgrywkach I ligi w drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Klub, którego wychowankiem jest Lipiński, nie bez przyczyny nazywany jest kuźnią siatkarskich talentów. Warto przypomnieć, że w Metrze Warszawa swoje kariery rozpoczynali m.in. mistrzowie świata Piotr Nowakowski, Karol Kłos i Andrzej Wrona, a także m.in. Zbigniew Bartman, Adrian Stańczak, Bartosz Gawryszewski, czy Krzysztof Wierzbowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *