Finały Miejskie coraz bliżej!

W najbliższą niedzielę odbędzie się szósta runda Eliminacji Deichmann Minmistrzostw w Konopiskach. Turniej przeprowadzany jest na boiskach przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji.


W każdej rundzie bierze udział blisko 400 dzieci podzielonych na trzy kategorie wiekowe: U-11, U-9 i U-7. Przed uczestnikami jeszcze dwie kolejki spotkań ligowych oraz Finały Miejskie, których zwycięzcy będą reprezentować Konopiska w dniach 26-28 czerwca na Finale Finałów w Wałbrzychu.

Najmłodsi, grupa Bambini, rządzą się własnymi prawami. Zespoły rozgrywają spotkania bez rywalizacji o miejsca. Każda drużyna otrzyma pamiątkowy puchar, a zawodnik dyplom oraz medal.

W U-9 wyraźnie wybija się drużyna Portugalii trenowana przez Wojciecha Turka. Jak na razie wygrała ona 18 spotkań i raz zremisowała. Portugalczycy mogą się pochwalić bilansem bramkowym 143:7! Jedynie Francji udało się stawić im opór. Spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się rezultatem 2:2.

W kategorii U-11 sytuacja jest bardziej wyrównana. Wśród faworytów wymienia się Hiszpanię, Chorwację, Holandię oraz Anglię.

Szczegółowe informacje (harmonogramy i wyniki) można znaleźć na stronie internetowej turnieju www.kochamsport.pl oraz www.facebook.com/DeichmannMinimistrzostwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *