Rodzaje systemów gier w zakładach sportowych

Oferta gier u bukmacherów jest bardzo szeroka i dość skomplikowana, dlatego opracowano szereg systemów gier, które pomagają graczom podejmować jak najlepsze decyzje. Należy jednak pamiętać, że nie istnieje żaden system, który by gwarantował wygraną (w innym wypadku funkcjonowanie takiego systemu, a już tym bardziej zakładu bukmacherskiego nie miałoby sensu). Są to tylko matematyczne wyliczenia, które pomogą nam określać szansę i ryzyko wynikające z charakteru danego zakładu. Aby jednak dokonać odpowiedniego wyboru, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Kapitał początkowy

Początkowy kapitał jest istotny przy wyborze systemu gry, ponieważ stosowanie niektórych systemów wymaga posiadania sporego kapitału już przy rozpoczęciu gry w danym systemie. Poza tym, systemy zostały stworzone głównie z myślą o systematycznej grze i na długofalowe działania. Dlatego im większy posiadasz kapitał początkowy, tym lepiej dla Ciebie.

Wiedza sportowa

Następnym, bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze systemu gry, jest wiedza sportowa. Choć nie wszystkie zakłady wymagają szczegółowej wiedzy sportowej, to jednak warto posiadać pewne rozeznanie w zakresie dyscypliny, której dotyczy nasz zakład. Brak takiej wiedzy może utrudnić podejmowania dobrych decyzji, szczególnie na początku naszej przygody z bukmacherką.

System „Cover”

Jest to dość skuteczny sposób gry, choć wiele osób ma wątpliwości, czy rzeczywiście jest to system, czy po prostu zwykła metoda obstawiania. „Cover” z języka angielskiego oznacza pokrywać, okrywać lub osłaniać. Stosując tę metodę należy obstawić dwa możliwe wydarzenia w zakładzie trzydrogowym (zwycięstwo-remis-porażka). W przypadku pierwszej opcji, otrzymujemy nagrodę z racji wygranego zakładu. Druga opcja, zwykle o wyższym kursie, zapewni nam zwrot kosztów poniesionych w obydwu zakładach. Wystąpienie trzeciej opcji będzie oznaczało przegranie zakładu. Jest to dobra metoda gry dla osób niewprawionych w trudniejsze techniki lub niemających odpowiedniej wiedzy na temat danej dyscypliny sportu. Oczywiście w przypadku dwudrogowego zakładu (zwycięstwo-remis) nie ma miejsca na przegraną zakładu, przy czym bywają wówczas gorsze kursy, więc i tak nie ma co liczyć na wyjątkowo wysoką wygraną.

System blokowy

Jest to bardzo ciekawa metoda obstawiania wyników. Dzięki systemowi blokowemu mamy możliwość tworzenia kuponów, które będę składały się z wielu elementów. Każdy element jest osobnym blokiem, które możemy nazywać A, B, C i tak dalej. Przykładowo, możemy w systemie blokowym obstawiać typ 4 z 5, co oznacza, że z kuponu składającego się z 5 elementów (bloków) muszą być przez nas trafnie odgadnięte 4, aby osiągnąć częściową (czyli niższą) wygraną. Każdy z bloków składa się z co najmniej jednego zakładu. Całość wygranej możemy uzyskać wtedy, gdy przewidzimy trafnie wszystkich 5 bloków. Wysokości wygranych w zakładach blokowych są niestety niższe w porównaniu z zakładami wielokrotnymi. Zakład blokowy można określić jako bliźniaczy odpowiedni zakładu systemowego.

System wielokrotny

Zakład wielokrotny jest złożony co najmniej z dwóch zdarzeń. W zakładzie wielokrotnym może pojawić się zarówno zakład standardowy (wygrana-przegrana), jak i inne (poniżej-powyżej, remis). W tym typie zakładów gracz musi jednocześnie wybrać dwa lub więcej meczów. Jeżeli wygra, to środki wygrane z pierwszego zakładu stają się stawkami następnych zakładów. Żeby cały zakład wielokrotny był wygrany, trzeba prawidłowo obstawić wszystkie typy. Zysk zostanie naliczony na podstawie łącznej kombinacji różnych stawek. Na kuponie muszą być co najmniej 2 zakłady, ale ich liczba może się później zmieniać.

Nie są to wszystkie systemy, a te, które się znalazły, zostały opisane bardzo pobieżnie. Warto przetestować każdy z nich i samodzielnie zadecydować, który i w jakim przypadku jest najskuteczniejszy.

Tekst na podstawie: www.Betsson.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *