Przyjeżdża „czerwona latarnia”

Już w sobotę, 16 maja br. drużyna częstochowskiego Rakowa zmierzy się z zajmującą ostatnie miejsce w ligowej tabeliLimanovią Limanowa. Drużyna prowadzona od niedawna przez byłego zawodnika m.in krakowskiej WisłyMarka Motykęiluzoryczne szanse na zachowanie drugoligowego bytu. Początek spotkania o godzinie 17:00. Arbitrem głównym będzie Paweł Dreschel z Gdyni.


Limanowianie na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu mają na swoim koncie zaledwie 19 punktów. Chcąc grać w przyszłym sezonie nadal w drugiej lidze, zespół Limanovii do samego końca musi seryjnie wygrywać mecze i…liczyć na potknięcia najgroźniejszych rywali.

Pięć kolejek pozostało też drużynie Rakowa Częstochowa. Rywalizacja o miejsca, które pozwolą uzyskać awans na bezpośrednie zaplecze T-Mobile Ekstraklasy z pewnością teraz nabierze wielkich rumieńców.

Częstochowianie tracą do lidera- Zagłębia Sosnowiec i teoretycznie już w najbliższą sobotę… mogą zasiąść w fotelu lidera! W przypadku korzystnych rozstrzygnięć pozostałych spotkań.

Przed drużyną prowadzoną przez Radosława Mroczkowskiego, wydaj się, że łatwe spotkanie. Rywale są najsłabszym zespołem ligi, mają na swoim koncie aż osiemnaście porażek w tym aż 10 na wyjeździe. Ale jak mawiał klasyk „Czasem teoretycznie najłatwiejsze mecze, są najtrudniejszymi”.

Raków teraz będzie grał systemem sobota-środa- niedziela. Najpierw dwa mecze z rzędu rozegra w Częstochowie z Limanovią i w środę ze Zniczem Pruszków oraz w niedzielę na wyjeździe z katowickim Rozwojem. Jeżeli w tych trzech spotkaniach, Raków zdobędzie komplet punktów to bramy pierwszej ligi będą już szeroko otwarte.

Kadra MKS Limanovii Limanowa na rundę wiosenną sezonu 2014/2015:

Bramkarze: Mateusz Mika (87), Amadeusz Skrzyniarz (94), Waldemar Sotnicki (82).

Obrońcy: Michał Bierzało (95), Paweł Czajka (86), Łukasz Derbich (83), Walid Kandel (85,Egipt), Radosław Kulewicz (88), Damian Majcher (94), Maciej Mysiak (84), Mateusz Niechciał (88), Mateusz Wilk (94).

Pomocnicy: Donczo Atanasow (83, Bułgaria), Dawid Basta (86), Piotr Koman (85), Mateusz Król (96), Łukasz Pietras (90), Józef Piwowarczyk (84), Martin Pribula (85,Słowacja), Miroslav Poliaček (83, Słowacja), Arkadiusz Serafin (93), Artur Skiba (85), Ołeksandr Tarasenko (85), Tomasz Trojański (96), Rafał Waksmundzki (86), Jakub Więcławek (97), Łukasz Wolsztyński (94), Wojciech Wójtowicz (96), Bruno Żołądź (91).

Napastnicy: Michał Grunt (93), Rafał Wolsztyński (94).

Przybyli:

Donczo Atanasow – FK Chaskowo 2009
Michał Bierzało – TS Wisła Kraków
Łukasz Derbich- KKS 1925 Kalisz
Michał Grunt – GKS Katowice
Piotr Koman – LKS Nadwiślan Góra
Mateusz Mika – MKP Kotwica Kołobrzeg
Miroslav Poliaček – 1.FC Tatran Prešov
Martin Pribula – MFK Frýdek-Místek
Amadeusz Skrzyniarz – MZKS Chrobry Głogów
Ołeksandr Tarasenko – Kołos Zaczepyliwka
Łukasz Wolsztyński- KS Górnik Zabrze
Rafał Wolsztyński – KS Górnik Zabrze
Bruno Żołądź – GKS Olimpia Grudziądz

Sztab szkoleniowy:

Trener: Marek Motyka
II Trener: Maciej Antkiewicz
Masażysta: Łukasz Zelek
Kierownik drużyny: Marian Wrona
Kapelan klubowy: ks. mgr Krzysztof Smoroński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *