Skra Częstochowa gra dalej w Piłkarskim Pucharze Polski!

Zdobywcą Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa okazała się drużyna częstochowskiej Skry, która pokonała w Finale, rezerwy Rakowa Częstochowa. Spotkanie zostało rozegrane w środę na MSP „Raków.

Mecz wybornie rozpoczęli trzecioligowcy, którzy już w pierwszej minucie zdobyli gola z rzutu karnego. Mariusza Stępnia pokonał były piłkarz Rakowa… Rafał Czerwiński. W 6 minucie drużyna Skry prowadziła już 2:0, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do własnej bramki skierował Eryk Krupa.

W drugiej części gry, gospodarze za wszelką cenę dążyli do odrabiania strat. Podopieczni Macieja Strożka byli drużyną dużo lepszą od wyżej notowanego rywala. Jednak rezerwy Rakowa zdołały zdobyć tylko kontaktowego gola w 71 minucie po strzale Karola Kierata.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i to zespół Skry Częstochowa awansował do 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w środę, 20 maja br.. Wśród potencjalnych rywali są : Polonia Bytom, Grunwald Ruda Śląska, LKS Czaniec, Piast II Gliwice, GKS Radziechowy – Wieprz, Unia Ząbkowice Dąbrowa Górnicza, GKS 1962 Jastrzębie- Zdrój.

06.05.2015, g.17:00- Częstochowa, MSP „Raków”:

RKS Raków II Częstochowa – KS Skra Częstochowa 1:2, (0:2):