Wielki sukces młodych piłkarzy z Gimnazjum Nr.22 w Coca Cola Cup 2015! [ZDJĘCIA]

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2015, który odbył się w piątek w Chorzowie, wyłonił najlepsze śląskie drużyny w tegorocznej edycji turnieju. Zwycięscy w kategorii chłopców i dziewcząt będą reprezentować swój region w wielkim finale krajowym, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku.

W finale wojewódzkim w rozgrywkach chłopców doszło do meczu derbowego, bowiem w rywalizacji o zwycięstwo zmierzyły się dwie szkoły z Częstochowy: Gimnazjum nr 22 i Gimnazjum nr 8. „Ósemka” przystępowała do tej rywalizacji bez najlepszego zawodnika, który doznał kontuzji już w drugim meczu turnieju.

Nie przeszkodziło im to jednak groźnie atakować w finale, jednak mimo dwóch strzałów w poprzeczkę nie zdołali zdobyć gola. Ta sztuka dwukrotnie udała się zawodnikom z Gimnazjum nr 22, które sięgnęło po zwycięstwo w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup.

Na osłodę zawodnikom z Gimnazjum nr 8 został tytuł króla strzelców dla Mateusza Piątkowskiego (10 bramek) oraz najlepszego bramkarza turnieju dla Oskara Kubika.

– Często gramy z naszymi dzisiejszymi rywalami i wiedziałem, że choć są mocni, to finał będzie należał do nas. Powiedziałem moim zawodnikom, że grunt, to nie stracić bramki, i udało się – powiedział Robert Olbiński, trener zwycięskiej drużyny, który w przeszłości był nauczycielem trenera pokonanego zespołu. – Cieszę się, że uczeń nie przerósł mistrza! – dodał.

W rywalizacji dziewcząt bezdyskusyjnie wygrało Gimnazjum w Istebnej, w finale gromiąc 5:0 rywalki z Wodzisławia Śląskiego. W meczu o trzecie miejsce Kochanowice okazały się lepsze od Mikołowa, w którym brylowała Sandra Knejska, królowa strzelczyń wojewódzkiego finału z 11 bramkami na koncie. Najlepszą bramkarką została zawodniczka zwycięskiej drużyny z Istebnej, Patrycja Bury.

– Do trzech razy sztuka. W poprzednich latach w ostatnich sekundach traciliśmy zwycięstwo, dziś w końcu się udało. Cieszymy się, że jedziemy na finał krajowy do Gdańska. Będziemy chcieli tam namieszać, a stać nas na to – powiedział Marcin Pudalik, trener zwycięskiej drużyny dziewcząt.

Następne wyzwanie, przed którym staną gimnazjaliści z Częstochowy i Istebnej to krajowy finał, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Zmierzą się w nim najlepsze drużyny tegorocznej edycji – po szesnastu triumfatorów finałów regionalnych w kategorii chłopców i dziewcząt. Stawką będzie tytuł najlepszej drużyny Coca-Cola Cup 2015 oraz nagroda specjalna: czterodniowy obóz treningowy w Madrycie pod okiem profesjonalnych trenerów.

Skład drużyny Gimnazjum nr.22:

Maciej Leszczyński
Maciej Obodecki
Błażej Stępień
Jakub Troczka
Oskar Czyżowski
Sebastian Rogala
Dawid Rybak
Jakub Lipiec
Mateusz Pasiuk
Natan Śpiewak

Trener: Robert Olbiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *