Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu – częstochowianie wracają z medalami [ZDJĘCIA]

W ostatni weekend w Ostrowie Świętokrzyskim odbyły sie Mistrzostwa Polski juniorów w Kick-boxingu w formułach light-contact i point-figting. Dwóch zawodników z Klubu Sportów Walki START, podopiecznych trenera Łukasza Wabnica: Filip Mijalski i Rafał Sztark wywalczyło medale na tych mistrzostwach.

Filip zdobył brązowy medal w formule light-contact w kat do 63 kg, a Rafał Sztark brązowy medal w point-fighting w kat do 69 kg.

Obaj zawodnicy wrócili z medalami więc udział w zawodach należy uznać za udany. Zarówno Filip (22 osoby w kategorii wagowej) jak i Rafał (31 osób w tej kategorii wagowej) musieli stoczyć ciężkie walki aby stanąć na podium. Istotne jest że walki, których nie udało się wygrać, były u obu zawodników walkami bardzo wyrównanymi. Dzięki obecnemu systemowi podglądu sędziowskiej punktacji na żywo, można kontrolować aktualny stan punktacji, co przy wyrównanych walkach powoduje że stają się jeszcze bardziej zażarte i emocjonujące.

Jestem szczególnie zadowolony z walki półfinałowej Filipa Mijalskiego, który wiedział iż jego przeciwnik jest vice-mistrzem Świata i mimo stresu stoczył piękny pojedynek. Na początku pierwszej rundy stracił trochę punktów, ale gdy przekonał się że „nie taki diabeł straszny…”, odrobił zaległości a później już do końca trzeciej rundy punktacja wahała się, to na korzyść Filipa, to na korzyść jego przeciwnika. Żaden z nich nie potrafił zdobyć zdecydowanej przewagi. Do ostatnich sekund nie wiadomo było kto uzyska przewagę. Niestety końcowa szczęśliwa akcja należała do przeciwnika i Filip musiał zadowolić się brązem. – powiedział trener Wabnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *