Za nami XXXVI Międzynarodowy Bieg Pięciu Stawów [ZDJĘCIA]

W dniu 14 czerwca 2015 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie, przy ul. Jaworznickiej, odbył się XXXVI Międzynarodowy Bieg V-ciu Stawów.

Głównym organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie. W imprezie wzięło udział ok. 400 uczestników. Wśród nich byli czynni zawodnicy, zawodnicy amatorzy, maratończycy, uczniowie, nauczyciele oraz amatorzy nordic walking. W biegu wystartowała również „piątka” biegaczy z zaprzyjaźnionego miasta Koprivnice w Czechach. Po raz kolejny w historii naszej imprezy uruchomiliśmy stronę internetową z informacjami o biegu i możliwością zapisania się do niego drogą elektroniczną.

Zapisy elektroniczne trwały do 10 czerwca, koszt opłaty startowej wynosił 30 zł, pozostałe zapisy były również możliwe w dniu biegu, koszt wynosił wtedy 40 zł. W postaci pakietu startowego zawodnik otrzymywał : koszulkę z logiem biegu i bon na gorący posiłek. Na mecie po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy i wodę. Od godz. 7:30 do godz.11:20 wydawano numery startowe oraz przeprowadzono dodatkowe zapisy do biegu głównego oraz nordic walking. O godzinie 9:00, nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. A równo z godziną 9:15, rozpoczął się pierwszy bieg w kategorii Przedszkolaków na 100 metrów na mecie dzieci otrzymały medal, dyplom oraz soczek. Kolejne starty biegów odbywały się zgodnie z programem minutowym średnio co 10 minut : Szkoły Podstawowe, Gimnazjalne oraz Ponadgimnazjalne.

Punktualnie o godzinie 11:30 nastąpił START Biegu Głównego na 10 km o godzinie 11:35, na taką samą trasę oraz długość dystansu wystartowali zawodnicy oraz zawodniczki w kategorii nordic walking. Do biegu głównego i nordic walking zapisało się łącznie 250 uczestników, wśród startujących w biegu głównym swój czynny udział zaznaczył Burmistrz Miasta Myszkowa p. Włodzimierz Żak startujący z numerem startowym 209.
Zwycięzca Biegu Głównego w kat.OPEN został Łukasz Grajcar (CKS Budowlani Częstochowa, czas 35.52), drugie miejsce zajal Piotr Magiera(Myszków, czas 36,41), na trzecim miejscu stanął Zbigniew Blaszczyk(Częstochowa, czas 37.10), wśród Kobiet najszybsza na mecie była Ewa Brych-Pajak(CKS Budowlani Częstochowa czas 43.33), druga była Darina Krausova (Czechy-Koprivnice, czas 45.42) na trzecim stopniu stanęła Tamara Koczur(Ambitni Amatorzy, czas 45.48).

Zwycięzca Nordic Walking w kat.OPEN został Grzegorz Dors (ULKS Run Podkowa Janów, czas 01.04.12), drugie miejsce zajął Rafał Kozik (ULKS Run Podkowa Janów, czas 01.04.59), na trzecim miejscu stanął Rafał Galiński(Jurajski Klub Nordic Walking, czas 01.11.36), wśród Kobiet najszybsza na mecie była Aleksandra Radosz (ULKS Run Podkowa Janów, czas 01.12.11), druga była Angelika Pietrzyk (ULKS Run Podkowa Janów, czas 01.14.30), na trzecim stopniu stanęła Tatiana Galińska Jurajski Klub Nordic Walking, czas 01.16.18)

Po zakończonych biegach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników oraz zawodniczek, nagrody oraz medale wręczali :