Częstochowa gospodarzem Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej!

W najbliższą niedzielę, 19 lipca br. na specjalnie zbudowanym boisku przy Galerii Jurajskiej odbędzie się Turniej Finałowy Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej kobiet.


Kto zdobędzie w tym roku tytuł Mistrza Śląska będzie można przekonać się już w niedzielę (19 lipca). Przed Galerią Jurajską odbędzie się finałowy turniej, w którym zmierzą się siatkarki. Dziewczyny rywalizować będą ze sobą w systemie brazylijskim. Wśród zawodniczek, które staną ze sobą do rywalizacji są siatkarki z całego Śląska, w tym aż dwa duety z Częstochowy- Aleksandra Smykla i Karolina Wróbel oraz Martyna Knysak i Dominika Knysak.

Finały Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn to jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie. Co roku w szranki stają ze sobą najlepsze pary żeńskie i męskie wyłonione w lokalnych turniejach na terenie całego województwa śląskiego.

Podczas zawodów będzie można oglądać zmagania następujących par: Joanna Gryma i Dominika Bałdys, Karolina Wróbel i Aleksandra Smykla, Patrycja Bubak i Agata Sowińska, Dominika Kysak i Martyna Knysak, Dorota Rusek i Weronika Grząślewicz, Anna Paździorek i Sabina Bogacz, Katarzyna Hajska i Joanna Komorek-Atachim oraz Angelika Bruderek i Zofia Stawarska. Panowie z kolei zagrają już 9 sierpnia. Początek zawodów o godz. 11.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Częstochowa – Krzysztof Matyjaszczyk. Nagrodą w turnieju są dyplomy i statuetki. Podarunki dla zawodniczek zapewnia partner imprezy – salon z biżuterią Pandora w Galerii Jurajskiej, oficjalną wodą zawodników jest Woda Jurajska. Po części sportowej odbędzie się natomiast część rozrywkowa z grillem. Będzie ona także okazją do spotkania się z siatkarkami. Organizatorem finałów jest KU AZS Politechniki Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *