Pierwszy krok Rakowa

Drużyna częstochowskiego Rakowa w najbliższą niedzielę rozpoczyna walkę o Piłkarski Puchar Polski. Pierwszym rywalem w Rundzie wstępnej będzie występujący w trzeciej lidze podlasko- warmińsko – mazurskiejŁKS 1926 Łomża. Początek spotkania o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd 18. Na klubowym fanpage’u an Facebooku rywale podkreślają, że już bardzo dawno ŁKS 1926 Łomża nie mierzył się z tak silnym rywalem, jak Raków Częstochowa.


Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża w minionym sezonie trzeciej ligi zajęli 9.miejsce a do rozgrywek o Piłkarski Puchar Polski na szczeblu centralnym awansowali poprzez triumf w Pucharze Polski na szczeblu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Tam w decydującym spotkaniu pokonali rezerwy Jagiellonii Białystok, 2:0.

Częstochowianie podczas krótkiej przerwy letniej rozegrali cztery spotkania towarzyskie: najpierw pokonali Górnika Wałbrzych 2:1, następnie Ślęzę Wrocław 1:0, zremisowali 1:1 z głogowskim Chrobrym i na zakończenie pokonali Puszczę Niepołomice 2:1. Rywale natomiast rozegrali tylko jedno spotkanie kontrolne w którym zremisowali bezbramkowo ze Zniczem Biała Piska.

Teraz rakowianie zmierzą się już w meczu o stawkę, którą będzie awans do 1.Rundy Pucharu Polski, tam czeka już pierwszoligowy Chrobry Głogów. W przypadku wyeliminowania łomżynian spotkanie kolejnej fazy miałoby się odbyć 25- 26.07. br.. w Częstochowie.

W zespole z Limanowskiego podczas przerwy letniej doszło do kadrowej rewolucji, która ma pozwolić drużynie Rakowa uzyskać awans do pierwszej ligi. Piłkarzami Rakowa zostali: Piotra Malinowski, Dawid Kamiński, Maksym Kowal, Patryk Misik, Rafał Figiel, Jakub Piątek, Maciej Ofmański oraz Filip Kędzia.

Z drużyny odeszło sporo graczy w tym Robert Brzęczek, który związał się kontraktem definitywnym z pierwszoligowym MKS-em Kluczbork.

Natomiast włodarze ŁKS-u 1926 Łomża podpisali kontrakty z dwoma nowymi graczami, są to: napastnik Łukasz Zaniewski z BSV Schwarz-Weiß Rehden oraz brazylijski obrońca: Reinaldo Melao do Nascimento „Melao” ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Arbitrem głównym będzie Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *