Finał Mistrzostw Polsk w Minisiatkówce

Kolejna edycja Turnieju Finałowego Kinder+Sport dobiegła końca. Przez trzy upalne dni w sześciu halach Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wisły Kraków rozegrano 1 608 pasjonujących potyczek. W finałowym turnieju wzięły udział trzy drużyny AZS-u 2020 Częstochowa w kategorii dwójek i trójek.

W Krakowie gościło 1 344 zawodniczek i zawodników, 288 trenerów z 16 województw i setki rodziców, rodzeństwa, cioć i wujków.

Najmłodsi adepci siatkówki zmagali się nie tylko z rywalkami i rywalami, ale również z ogromnym upałem. Radzili sobie dzielnie wypijając 11 250 litrów wody. Szkoda, że nie da się zmierzyć ilości wylanych łez po porażkach i zwycięstwach. Zapewne trzeba by użyć hektolitrów, jako jednostki miary. Ładunek emocji towarzyszących rozgrywkom Kinder+Sport jest niewyobrażalny. Ambicja, zaangażowanie i poświęcenie to znaki rozpoznawcze rywalizacji najmłodszego pokolenia siatkarek i siatkarzy. Z całą stanowczością trzeba stwierdzić – każdy z uczestników Turnieju Finałowego Kinder+Sport zasługuje na miano mistrza.

Polski Kinder+Sport według Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) jest największym na świecie turniejem mini siatkówki. To nie jest zaskoczeniem. W tegorocznej edycji na różnym szczeblu rozgrywek rywalizowało 3 891 zespołów dziewcząt i 5984 drużyn chłopców. Łącznie w edycji Kinder+Sport wzięło udział 40 583 siatkarek i siatkarzy.

Częstochowski zespół dwójek zdobył 12 miejsce na 48 zespołów z Polski i wystąpił w składzie: Mateusz Kotliński, Bartek Olczyk i Marcin Łęcki.

W kategorii trójek awans do turnieju w Krakowie uzyskały dwie drużyny AZS-u 2020 Częstochowa.

AZS 2020 Częstochowa I zdobył 10 miejsce na 48 zespołów z Polski i wystąpił w składzie: Wiktor Płatkowski, Antoni Rybaniec, Kamil Świąć, Marek Szczygioł i Norbert Popek, natomiast AZS 2020 Częstochowa II zdobył 34 miejsce na 48 zespołów z Polski i wystąpił w składzie: Patryk Madej, Piotr Duszczyk, Jakub Kantorowicz, Kacper Gancarek i Marcel Pośpiech
.
Trenerami zespołu byli: Zbigniew Markowski oraz Wiesław Matyga i Piotr Jędrzejewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *