Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim [ZDJĘCIA]

W Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. W imprezie wzięło udział 220 zawodników z całej Polski. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KANTOR ” reprezętowało 3 juniorów i 2 młodzieżowców – Angelika Nabiałkowska i Alex Czarski, którzy debiutowali na tych zawodach przegrali 1 walki, ale zdobyli cenne doświadczenie. Juniorzy natomiast spisali się wspaniale.

Weronika Szulc (68 kg) zdobyła złoty medal. Po dwóch wygranych walkach 3:1 i 10:7 stanęła w finale z zawodniczką z Łodzi wygrywając 6:5. Zapewniła sobie w ten sposób po raz czwarty tytuł Mistrzyni Polski.

Kamil Majzner (55kg) wywalczył złoty medal. Pierwszą walkę wygrał wysoką przewagą, a w kolejnych walkach poradził sobie bez większego problemu by w 4 walce finałowej zmierzyć się z zawodnikiem z klubu Kozłowo Nidzica. Wygrał ten pojedynek 13:8 i w ten sposób Kamil zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski.

Jagoda Siwy zajęła 3 miejsce (52kg). Wygrała pierwsza walkę w drugiej walce uległa utytułowanej zawodniczce, która stanęła na najwyższym stopniu podium w tej kategorii. Dało to Jagodzie możliwość walki o medal w repasażach. Nie zmarnowała szansy i zajęła 3 miejsce wygrywając 11:10 z zawodniczka z Bogatyni. Dodajmy że dla Jagody to 1 rok w kategorii junior oraz w wadze -52kg.

Zawody jak na Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie, jednak zaprocentowała ciężka praca na treningach i zaangażowanie zawodników i sztabu ludzi którzy czuwają nad naszymi zawodnikami.

Zawodnicy trenują w FORMA Fitness Klub który mieści się na Bór 35/37.
Podlegają kontroli oraz diecie w Morela-fit Centrum Kontrola Wagi (Dietetyk Ada Jaśkiewicz Al.NMP 33lok 2) – z Porad Moreli korzysta cały klub.

Zapraszamy na zajęcia dzieci młodzież i dorosłych. Od września w nowych lokalizacjach Północ, Śródmieście, Raków.