Zwycięstwo w próbie generalnej

Częstochowski Raków pokonał Puszczę Niepołomice2:1 w meczu towarzyskim, który został rozegrany na Stadionie KS Olimpii Truskolasy. Dla obydwu zespołów był to ostatni sparing przed pojedynkami Rundy wstępnej Piłkarskiego Pucharu Polski. Rakowianie w najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em 1926 Łomża. Początek meczu o godzinie 17:00.

Co ciekawe wynik konfrontacji został ustalony już do przerwy. Najpierw w 18 minucie objęli prowadzenie po celnym strzale Mateusza Brozia. Po tym golu do odrabiania strat ruszyli częstochowianie. Najpierw w 30 minucie wyrównującego gola zdobył Błażej Radler a dziesięć minut później zwycięską bramkę uzyskał Rafał Figiel.

W drużynie Rakowa Częstochowa wystąpiło czterech zawodników testowanych, których personalia są owiane tajemnicą.

15 lipca 2015, 11:30 – Truskolasy (stadion Olimpii) :

RKS Raków Częstochowa – MKS Puszcza Niepołomice 2:1, (2:1):

0:1: M.Broź 18′
1:1: Radler 29′
2:1: Figiel 39′

RKS Raków Częstochowa: (I połowa) Mariusz Stępień – Adam Waszkiewicz, Błażej Cyfert, Błażej Radler, Przemysław Mońka – Dariusz Pawlusiński, Łukasz Kmieć, Rafał Figiel, Piotr Malinowski – Maksym Kowal, Wojciech Okińczyc. (II połowa) Mateusz Kos – Kamil Wojtyra, zawodnik testowany 1, Łukasz Góra, Łukasz Buczkowski – Dawid Kamiński, Jakub Piątek, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, Robert Brzęczek – zawodnik testowany 4.

Trener: Radosław Mroczkowski.

MKS Puszcza Niepołomice: (I połowa) Andrzej Sobieszczyk – Konrad Wieczorek, Michał Czarny, Łukasz Furtak, Michał Mikołajczyk – Dominik Maluga, Damian Lepiarz, Dariusz Gawęcki, Damian Furczyk, Mateusz Broź – Roman Stepankow. (II połowa) Marcin Staniszewski – Mateusz Lampart, Michał Czarny (55 Konrad Furtak), Łukasz Furtak, Daniel Sowiński, Patryk Szewc, Janiec, Norbert Czaja, Marcel Kotwica, Adrian Gębalski.

Trener: Łukasz Gorszkow