Punkt na inaugurację

Raków Częstochowa zaledwie zremisował 1:1 przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko. Jedyną bramkę dla częstochowian zdobył w 52 minuciePiotr Malinowski.

Kibice, którzy zasiedli na trybunach przy Limanowskiego byli bardzo ciekawi nowych twarzy, jakie pojawiły się podczas przerwy letniej w zespole prowadzonym przez Radosława Mroczkowskiego. W wyjściowej „11” zagrało czterech: wspomniany wcześniej Piotr Malinowski a także Rafał Figiel, Dominik Bronisławski a także Damian Warchoł.

Początkowe minuty pierwszej połowy to lekka przewaga częstochowian, którzy już w 4 minucie mogli a raczej powinni objąć prowadzenie. Jednak bardzo lekki strzał Wojciecha Okińczyca w sam środek bramki bez problemów obornił Aleksander Kozioł.

Po kilkunastu minutach coraz groźniej zaczęli atakować przyjezdni. W 16 minucie złe przyjęcie piłki w środku pola wykorzystali piłkarze Okocimskiego. W sytuacji „oko w oko” z Mateuszem Kosem znalazł się Jurij Glushko, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Częstochowianie byli bliscy doprowadzenia do wyrównania w 24 minucie, jednak strzał głową Damiana Warchoła minimalnie był niecelny. Drugą część spotkania dużo lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 60 minucie zdobyli gola. Bardzo mocne uderzenie Piotra Malinowskiego znalazło drogę do bramki.

Spotkanie mogło się zakończyć różnie. Najpierw w 62 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Dariusz Pawlusiński, jednak piłka po Jego uderzeniu dosłownie o włos minęła bramkę przyjezdnych. Następnie w 63 minucie goście mieli idealną wręcz okazję do zmiany rezultatu. Po strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole bramkowe.

Zdaniem rezerwowych oraz trenerów Okocimskiego KS Brzesko piłka całym obwodem minęła linię bramkową.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra na wyjeździe. W niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 17:00 na Stadionie im.Józefa Waliczka w Górze ich rywalem będzie Nadwiślan Góra.

01.08.2015, g.17:00- Częstochowa (MSP „Raków):

RKS Raków Częstochowa – Okocimski KS Brzesko 1:1, (0:1):

0:1: Glushko 16′
1:1: Malinowski 52′

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica). Żółte kartki: Cyfert (71′ – faul), Radler (72′ – faul)- Krówczyński (23′ – faul), Lewiński (31′ – nie sportowe zachowanie), Jacek (88′ – faul). Widzów: 1824.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 20. Łukasz Buczkowski, 8. Błażej Radler, 16. Błażej Cyfert, 26. Łukasz Góra – 11. Dariusz Pawlusiński (kpt) (74′ 10. Patryk Misik), 7. Rafał Figiel, 15. Dominik Bronisławski (74′ 21. Kacper Łazaj), 25. Damian Warchoł (66′ 23. Dawid Kamiński), 13. Piotr Malinowski – 18. Wojciech Okińczyc (55′ 9. Maksym Kowal).

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 24.Przemysław Mońka, 30.Filip Kendzia.

Trener: Radosław Mroczkowski.

Okocimski KS Brzesko: 30. Aleksander Kozioł – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek (kpt), 20. Arkadiusz Garzeł, 2. Mateusz Kasprzyk – 15. Łukasz Krówczyński (89′ 13. Maciej Pawlik), 18. Arkadiusz Lewiński, 10. Wojciech Wojcieszyński, 6. Wojciech Dziadzio, 16. Paweł Pyciak (76′ 8. Kamil Białkowski) – 11. Jurij Glushko.

Rezerwowi: 1.Waldemar Sotnicki – 7.Taras Yavorskyy, 19.Filip Kasiński, 21.Krystian Maślanka, 22.Aleksander Ślęczka.

Trener: Tomasz Kulawik.