Przyjeżdża „czerwona latarnia”

Drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego w sobotę, 19 września br. zmierzy się przed własną publicznością z bytomską Polonią. Początek spotkania o godzinie 16:00.


Rakowianie po dwóch zwycięstwach z rzędu: z Olimpią Zambrów (5:2) oraz to szlagierowe w Tychach z tamtejszym GKS-em (2:1). Raków po ośmiu seriach gier z 16 punktami plasuje się na trzecim miejscu.

Zgoła odmienne nastroje panują w obozie najbliższego rywala częstochowian – Polonii Bytom. Bytomianie to beniaminek drugiej ligi. Niebiesko – czerwoni” po ośmiu kolejkach z sześcioma „oczkami” zamykają drugoligową tabelę.

Słabe wyniki uzyskiwane przez Polonię spowodowały zamieszanie na stanowisku pierwszego trenera. Do dymisji podał się Jacek Trzeciak ale wciąż nie wiadomo czy zarząd klubu Ją przyjmie. Być może zespół z Bytomia do Częstochowy przyjedzie już z nowym szkoleniowcem. Kluczowe decyzje mają zapaść w czwartkowy wieczór, 17 września br..

Tak czy inaczej faworytem do zainkasowania trzech punktów będą bez wątpienia gospodarze sobotniego spotkania.

Arbitrem głównym będzie Maciej Mikołajewski ze Świebodzina.

Kadra KS Polonii Bytom na rundę jesienną sezonu 2015/2016:

Bramkarze: Dawid Gargasz (97), Marcin Michalak (93), Andrzej Wiśniewski (92).

Obrońcy: Jacek Broniewicz (81), Robert Trznadel (90), Wojciech Mróz (87), Norbert Radkiewicz (94), Mariusz Malec (95), Dawid Skrzypiński (97), Krzysztof Michalak (87), Daniel Kutarba (92).

Pomocnicy: Daniel Lika (96), Sebastian Pączko (93), Łukasz Rylukowski (96), Kamil Zalewski (89), Damian Michalik (92), Marcin Lachowski (81), Łukasz Grube (85), Kamil Mańkowski (95), Adrian Krysian (90), Dawid Krzemień (93).

Napastnicy: Idrissa Séga Cissé (90, Senegal), Andrzej Piecuch (96), Dawid Cempa (90), Michał Zieliński (84), Patryk Stefański (90).

Przybyli:

Idrissa Séga Cissé – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała
Dawid Gargasz – LZS Piotrówka
Daniel Kutarba – STS Zagłębie Sosnowiec
Daniel Lika – KS Polonia Bytom (juniorzy)
Marcin Michalak – KS Górnik Zabrze
Sebastian Pączko – TS Szombierki Bytom
Andrzej Piecuch – UKS Ruch Chorzów (juniorzy)
Łukasz Rylukowski – UKS Ruch Chorzów (juniorzy)
Andrzej Wiśniewski – TS Szombierki Bytom
Kamil Zalewski – STS Zagłębie Sosnowiec

Sztab szkoleniowy:

Trener: Jacek Trzeciak
Kierownik drużyny: Jerzy Szpernałowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *