Sekundy do pełni szczęścia

Piłkarze częstochowskiej Skry byli bardzo bliscy wywiezienia z Pawłowic Śląskich pełnej puli.

Spotkanie zakończyło się jednak remisem 1:1 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Rywale gola na wagę jednego punktu i tym samym miana nadal zespołu niepokonanego zdobyli w czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy!

Mecz w Pawłowicach Śląskich był zapowiadany jako najciekawsze spotkania 8.Kolejki spotkań trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej i takie w istocie było. Gospodarze do sobotniego pojedynku przystępowali jako jedyny niepokonany zespół w stawce trzecioligowców tej grupy.

Wynik w 60.minucie otworzył Piotr Mastalerz, pokonując ładnym strzałem Michała Podolaka. Gospodarzom jednak udało się „wydrzeć” remis. W ostatniej sekundzie spotkania za sprawą strzału Arkadiusza Przybyły podopieczni byłego zawodnika Skry oraz trenera tego zespołuJana Wosia uratowali remis.

Po ośmiu seriach gier drużyna częstochowskiej Skry z dorobkiem 15.punktów plasuje się w trzecioligowej tabeli na 5.miejscu. Kolejne spotkanie drużyna pod wodzą Jakuba Dziółki rozegra w sobotę, 3 października br. o godzinie 17:00. Przy Loretańskiej rywalem Skry będzie Ruch Zdzieszowice. „Zdzichy” z 11 „oczkami” zajmują ósmą lokatę.

26.09.2015, g.15:00- Pawłowice Śląskie:

GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie – KS Skra Częstochowa 1:1, (0:1):

0:1: Mastalerz 60′
1:1: Przybyła 90+4′

Sędziował: Ireneusz Sipiora (Prudnik). Żółte kartki: Kukla, Goik, Podolak, Ł.Polak. Widzów:100.

KS Skra Częstochowa: Kosut – Mastalerz, M.Woldan, Witkowski, Tomczyk, Olejnik (45′ Niedbała), Ł.Kowalczyk, Musiał (82′ S.Ogłaza), Krupa (80′ Makowski), Nocoń, Kierat (87′ S. Kowalczyk).

Rezerwowi: Woszczyna – Górecki, Obodecki.

Trener: Jakub Dziółka.

GKS Pniówek 74′ Pawłowice Śląskie: Podolak – Kukla, Goik, Szary, Glenc (46′ K.Kucharski), Szczyrba, Kostecki, Ł.Polak (82′ P.Węgrzyn), Zyzak,Sobczak (72′ Benauer).

Trener: Jan Woś.