Raków nie dał rady Puszczy

Kolejny bardzo słaby występ zanotowali w rozgrywkach drugiej ligi piłkarze częstochowskiego Rakowa. Tym razem rakowianie zremisowali z niżej notowanym rywalem na wyjeździePuszczą Niepołomice, 1:1.

Sobotnie spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach. Przez cały czas poprzedzający ten mecz w Niepołomicach padał rzęsisty deszcz, który sprawił że na murawie Stadionu Miejskiego miejscami zalegały dość duże kałuże i to przeszkadzało w sprawnym rozgrywaniu piłki. Ale przecież warunki były takie same dla obydwu zespołów.

W pierwszej części gry mecz był dość wyrównany. Najpierw w 26 minucie bardzo groźnie zaatakowali gospodarze. Po strzale Mateusza Brozia z najwyższym trudem musiał interweniować Mateusz Kos. Jednak 10 minut później to częstochowianie cieszyli się z prowadzenia. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Łukasz Góra. Piłka po Jego uderzeniu znalazła drogę do bramki obok rozpaczliwie interweniującego Marcina Staniszewskiego.

Druga odsłona to już zupełnie inny obraz gry. Coraz lepiej na boisku radzili sobie niepołomiczanie, którzy byli lepszym zespołem od Rakowa. Drużyna pod wodzą Tomasza Tułacza raz po raz gościła na polu karnym gości. Gola wyrównującego gospodarze zdobyli w 72 minucie, kiedy to po lekkim strzale Mateusza Brozia piłka „wtoczyła się” do bramki Mateusza Kosa, wcześniej odbijając się jeszcze od jednego z częstochowskich defensorów.

Do samego końca meczu rywale mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola, jednak na przeszkodzie stawała obrona Rakowa. W przekroju całego spotkania częstochowianie zagrali bardzo słabo, nie stwarzając sobie praktycznie żadnej stuprocentowej okazji do zdobycia bramek.

Kolejny mecz „czerwono – niebiescy” rozegrają w sobotę, 3 października br. O godzinie 15:00 przed własną publicznością rywalem Rakowa będzie Znicz Pruszków.

26 września 2015, 16:00 – Niepołomice (Stadion Miejski):

MKS Puszcza Niepołomice – RKS Raków Częstochowa 1:1, (0:1)

0:1: Góra 36′
1:1: Broź 72′

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica). Żółte kartki: Uwakwe (47′ – faul), Czarny (60′ – faul), Stepankov (71′ – faul)- Góra (38′ -faul), Bissi (63′ -faul), Misik (88′ -faul). Widzów: 200.

MKS Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 18. Damian Lepiarz, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 19. Dawid Abramowicz, 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe (68′ 6. Roman Stepankow), 17. Dariusz Gawęcki (62′ 9. Adrian Gębalski), 16. Dominik Maluga (46′ 11. Dawid Sojda) – 21. Mateusz Broź.

Rezerwowi: 22.Andrzej Sobieszczyk – 25.Konrad Furtak, 20.Mateusz Lampart, 2.Konrad Wieczorek.

Trener: Tomasz Tułacz.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 2. Adrian Klepczyński, 8. Błażej Radler, 26. Łukasz Góra – 21. Kacper Łazaj (51′ 27. Damian Warchoł), 17. Matheus Bissi da Silva, 6. Peter Hoferica (71′ 10. Patryk Misik), 7. Rafał Figiel (77′ 18. Wojciech Okińczyc), 29. Piotr Malinowski – 23. Dawid Kamiński.

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 20.Łukasz Buczkowski, 5.Jakub Piątek, 11.Dariusz Pawlusiński.

Trener: Radosław Mroczkowski.