Bielska młodzież za mocna dla Skry

Drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej doznali piłkarze częstochowskiej Skry. Tym razem częstochowianie ulegli w sobotę, rezerwom Podbeskidzia Bielsko – Biała, 0:2.

Porażka może dziwić tym bardziej, że w zespole gości nie wystąpił ani jeden gracz z pierwszej drużyny Podbeskidzia.W 66 minucie za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Karol Tomczyk. Pierwszego gola zespół gospodarzy stracił w 70 minucie, kiedy to Skra grała w osłabieniu a na listę strzelców wpisał się Sebastian Bartlewski
Przewagę liczebną bardzo szybko wykorzystali bielszczanie. Wynik ustalił w 79 minucieMaciej Felsh przepięknym strzałem sprzed pola karnego.

Zespół prowadzony przez Jakuba Dziółkę poniósł tym samym drugą z rzędu porażkę i spadł na siódmą lokatę, mając na swoim koncie 16 punktów. Kolejne spotkanie drużyna Skry Częstochowa rozegra na wyjeździe– w najbliższą sobotę 24 października br. o godzinie 14:00 zmierzy się z LKS-em Czaniec.

17.10.2014, g.17:00- Częstochowa – Stolzle Stadion STO:

KS Skra Częstochowa – TS Podbeskidzie II Bielsko – Biała 0:2, (0:0):

0:1: Bartlewski 70′
0:2: M.Felsh 79′

Sędziował: Krzysztof Palej (Rybnik). Żółte kartki: Mastalerz (38′ faul), A.Musiał (45′ – faul), Kierat (68′ -faul)- Bartlewski (45′ – faul), Oczko (71′ – faul). Czerwona kartka: Tomczyk (66′ – faul- Skra). Widzów: 200.

KS Skra Częstochowa: Kamil Kosut- Piotr Mastalerz, Mateusz Woldan, Dawid Witkowski, Karol Tomczyk, Dawid Niedbała, Adrian Musiał (80′ Maciej Obodecki), Łukasz Kowalczyk, Artur Kierat, Adam Olejnik, Piotr Makowski (70′ Eryk Krupa).

Rezerwowi: Adrian Woszczyna – Szymon Kowalczyk, Dominik Marek.

Trener: Jakub Dziółka.

TS Podbeskidzie II Bielsko – Biała: Sebastian Madejski – Konrad Kareta, Celestine Lazarus, Łukasz Zakrzewski, Krzysztof Łaciak (90′ Adrian Widełka), Maciej Felsh, Leszek Kuszmider, Aleksander Chmielewski, Sebastian Bartlewski, Seweryn Pielichowski (87′ Kacper Gach), Damian Oczko (74′ Filip Matuszczyk).

Rezerwowi: Kamil Goliasz – Mateusz Stankiewicz.

Trener: Dariusz Mrózek.