Czas na zwycięstwo

Po czterech z rzędu spotkaniach bez zwycięstwa tym razem nadszedł czas na zdobycie pełnej puli przez drużynę Rakowa Częstochowa. Zespół pod wodzą duetu trenerskiego : Krzysztof Kołaczyk – Przemysław Cecherz podejmie w niedzielę, 18 października br. drużynę ROW-u 1964 Rybnik. Początek meczu w samo południe, o godzinie 12:00.


Częstochowianie ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli…12 września br., kiedy to zwyciężyli na wyjeździe z GKS-em Tychy (2:1) i od tego czasu Raków nie potrafił znów „zapunktować”. Po drodze trzy razy remisując. W ostatnim spotkaniu ligowym ze „Stalówką” po raz pierwszy w tym sezonie na trenerskiej ławce „czerwono – niebieskich” zasiadł wspomniany wcześniej trenerski duet.

Rakowianie pod ich wodzą zagrali w Stalowej Woli bardzo dobre zawody i byli bliscy wywiezienia z Podkarpacia pełnej puli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem (1:1).

Raków po 12 seriach gier z dorobkiem 19 punktów plasuje się w drugoligowej tabeli na piątym miejscu. Najbliższy rywal częstochowian – ROW 1964 Rybnik póki co zawodzi swoich najzagorzalszych fanów na całej linii. Drużyna pod wodzą Dietmara Brehmera, która przed sezonem była stawiana przez wielu różnej maści fachowców od futbolu w roli faworyta ligi- obecnie zajmuje bardzo odległą 14 lokatę z 12 „oczkami”. Tymczasem w Rybniku przeżywają ogromne kłopoty organizacyjno – finansowe.

Przynajmniej na papierze faworytem do zainkasowania trzech punktów powinni być gospodarze niedzielnego pojedynku ale… jak pokazał choćby ligowy mecz z bytomską Polonią (0:2) niczego nie można być tak do końca pewnym.

Arbitrem głównym będzie Kamil Adamski z Kielc.

Kadra KS ROW-u 1964 Rybnik na rundę jesienną sezonu 2015/2016:

Bramkarze: Daniel Kajzer (92), Patryk Procek (95), Kamil Slisz (97).

Obrońcy: Piotr Dudzik (89), Dawid Gojny (94), Dawid Grabiec (96), Marcin Grolik (89), Paweł Jaroszewski (94), Jan Janik (90), Szymon Jary (88), Wojciech Orzeł (96), Marek Krotofil (89), Gabriel Nowak (86), Szymon Popiela (94).

Pomocnicy: Damian Gorzawski (96), Radosław Dzierbicki (99), Paweł Mandrysz (97), Mariusz Muszalik (79), Michał Płonka (92), Bartosz Slisz (99), Kamil Spratek (97), Patryk Dudziński (95), Sebastian Siwek (92).

Napastnik: Marek Gładkowski (89).

Przybyli:

Piotr Dudzik – KS ROW 1964 Rybnik (juniorzy)
Marek Gładkowski – OKS Odra Opole
Damian Gorzawski – KS ROW II 1964 Rybnik
Dawid Grabiec – KS ROW II 1964 Rybnik
Paweł Jaroszewski – KS Concordia Knurów
Wojciech Orzeł – KS ROW II 1964 Rybnik
Patryk Procek – KS Skra Częstochowa
Bartosz Slisz – KS ROW II 1964 Rybnik
Kamil Slisz – KS ROW II 1964 Rybnik

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Dietmar Brehmer
Asystent trenera: Roland Buchała
Trener bramkarzy: Daniel Pawłowski
Kierownik drużyny: Henryk Cichoń
Masażysta: Marek Bies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *