„Oki show”

Raków Częstochowa wygrywa po raz drugi z rzędu! Tym razem zespół pod wodzą duetu trenerskiego – Krzysztof Kołaczyk – Przemysław Cecherz pokonał przed własną publicznościąBłękitnych Stargard Szczeciński, 3:1! Hat – trickiem w tym spotkaniu popisał się Wojciech Okińczyc.

Gospodarze od samego początku ruszyli na rywala. Raków mógł objąć prowadzenie już w 8 minucie, kiedy to Damian Warchoł minimalnie niecelnie strzelał głową.

W 30 minucie– Wojciech Okińczyć trafił do bramki po raz pierwszy w tym spotkaniu. Piotr Malinowski idealnie „wyłożył” piłkę a „Oki” tylko dokończył dzieła. Raków od tego momentu prowadził 1:0. Częstochowianie podwyższyli prowadzenie cztery minuty później, kiedy po strzale z wapna” – bramkę ponownie zdobył Wojciech Okińczyc

Gościom jednak udało się nawiązać kontakt z częstochowianami. Gola do szatni zdobył Maciej Więcek. Goście w drugiej części gry starali się doprowadzić do remisu, ale ostateczny cios zadali rakowianie. W 55 minucie najwięcej zimnej krwi zachował Wojciech Okińczyc, dla którego był to hat – trick i ósme trafienie w bieżących rozgrywkach.

Gospodarze po tym zwycięstwie z dorobkiem 25 „oczkami” awansowali na trzecie miejsce w drugoligowej tabeli. Do prowadzącej Wisły Puławy częstochowianie tracą pięć punktów. Kolejne spotkanie „czerwono – niebiescy rozegrają w sobotę, 31 października br. O godzinie 13:00 zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Wejherowianie z dziewięcioma punktami zamykają tabelę.

25 października 2015, 12:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KP Błękitni Stargard Szczeciński 3:1, (2:1):

1:0: Okińczyc 26′
2:0: Okińczyc 30′ (k)
2:1: Więcek 45′
3:1: Okińczyc 55′

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski). Żółte kartki: Figiel (84′ – faul)- Pustelnik (64′ – faul). Widzów: 1211.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 22. Adam Waszkiewicz, 14. Adrian Klepczyński (kpt), 16. Błażej Cyfert, 26. Łukasz Góra – 23. Dawid Kamiński, 27. Rafał Figiel (86′ 6. Peter Hoferica), 19. Łukasz Kmieć, 25. Damian Warchoł (90′ 21. Kacper Łazaj), 13. Piotr Malinowski (82′ 11. Dariusz Pawlusiński) – 18. Wojciech Okińczyc (76′ 9. Maksym Kowal).

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 8.Błażej Radler, 15.Dominik Bronisławski.

Trener: Krzysztof Kołaczyk.

KP Błękitni Stargard Szczeciński: 1. Marek Ufnal (kpt) – 23. Franciszek Siwek, 11. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski – 17. Maciej Więcek, 3. Piotr Wojtasiak (71′ 2. Patryk Baranowski), 13. Maciej Kazimierowicz, 16. Radosław Wiśniewski (60′ 20. Michał Magnuski), 5. Bartłomiej Zdunek – 27. Jakub Okuszko.

Rezerwowi: 12.Jakub Kosiorek – 8.Patryk Bednarski, 14.Bartosz Flis, 10.Robert Gajda, 7.Jarosław Piskorz.

Trener: Krzysztof Kapuściński.

Piłkarz meczu: Wojciech Okińczyc ( RKS Raków Częstochowa).